Klasik Zaman İçinde; Almanya, Fransa ve Avusturya Yolculuğu

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı program; 40. bölümüyle Temmuz ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Alman-Fransız Besteci Jacques Offenbach’ın “Hoffmann'ın Masalları” eserinden “Barcarolle” ile başlanacak olan programda, Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları" köşesinde; Takacs Quartet’in seslendirdiği Avusturyalı Besteci Franz Schubert’in Sol Majör tondaki “15 numaralı Yaylı Dördülü” sunulacak. Son bölümde, Fransız Besteci Ernest Chausson’nun “Op. 30 Piyanolu Kuarteti” ile veda edilecek.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı program; 40. bölümüyle Temmuz ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne; 205 yıl önce, 20 Haziran 1819’da Köln’de dünyaya gelen, Alman-Fransız Orkestra Şefi, Çello Sanatçısı ve Besteci Jacques Offenbach’ın “Hoffmann'ın Masalları” adlı opera komik formundaki eserinin üçüncü perdesinden “Barcarolle” ile başlanacak. Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Takacs Quartet’in seslendirdiği Avusturyalı Besteci Franz Schubert’in Sol Majör tondaki “15 numaralı Yaylı Dördülü” sunulacak. Son bölümde, 125 yıl önce, 10 Haziran 1899’da dünyaya henüz 44 yaşında veda eden, Fransız Besteci Ernest Chausson’nun “Op. 30 Piyanolu Kuarteti” ile veda edilecek.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının 40. bölümü, 3 Temmuz 2024 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.