Radyo Günebakan’da Hollanda, Avusturya, Almanya ve Hırvatistan'a Müzikal Yolculuk

Klasik Zaman İçinde, Radyo Günebakan'daki 17. bölümü, Eylül ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne 90 yıl önce 13 Eylül 1932 günü dünyaya veda eden, Alman kökenli Hollandalı Orkestra Şefi ve Besteci Julius Röntgen ile başlanacak ve “Op. 46 Eski Hollanda” başlıklı dans süitine yer verilecek. Ardından Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Parker Kuartet seslendirisiyle Avusturyalı Besteci Franz Joseph Haydn’ın “Op. 77 1 numaralı Yaylı Dörtlüsü” sunulacak. Programın son bölümünde ise; 120 yıl önce dünyaya gelen Hırvat Besteci Tihomil Vidošic’in “Obua ve Piyano Sonatinası”nın kaydına yer verilecek.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı özel program; 17. bölümüyle Eylül ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne 90 yıl önce 13 Eylül 1932 günü dünyaya veda eden, Alman kökenli Hollandalı Orkestra Şefi ve Besteci Julius Röntgen ile başlanacak ve “Op. 46 Eski Hollanda” başlıklı dans süitine yer verilecek. Ardından Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Parker Kuartet seslendirisiyle Avusturyalı Besteci Franz Joseph Haydn’ın “Op. 77 1 numaralı Yaylı Dörtlüsü” sunulacak. Programın son bölümünde ise; 120 yıl önce dünyaya gelen Hırvat Besteci Tihomil Vidošic’in “Obua ve Piyano Sonatinası”nın kaydına yer verilecek.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının 17. bölümü, 7 Eylül 2022 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.