CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI Çoksesliliğin Belgesel Tarihi

Elma Yayınevi’nden yepyeni bir eser; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Çoksesliliğin Belgesel Tarihi… Osmanlı’dan bu yana çoksesliliğin belgesel tarihini bu kadar detaylı anlatan bir kitap daha yazılmadı. Fotoğraf ve belgelerle bu toprakların çoksesli müzikle tanışma hikâyesini; besteciler, şefler ve orkestra elemanları eşliğinde ERSİN ANTEP'ten öğreniyoruz. Genişletilmiş ikinci baskı; Elma Yayınevi'nde... https://www.elmayayinevi.com/ 

Elma Yayınevi’nden yepyeni bir eser; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Çoksesliliğin Belgesel Tarihi… Osmanlı’dan bu yana çoksesliliğin belgesel tarihini bu kadar detaylı anlatan bir kitap daha yazılmadı. Fotoğraf ve belgelerle bu toprakların çoksesli müzikle tanışma hikâyesini; besteciler, şefler ve orkestra elemanları eşliğinde öğreniyoruz.

Giuseppe Donizetti’den,  D’Aranda’ya, Zati Arca’ya, Zeki Üngör’e, öncesinde ve sonrasında çoksesli müzik tarihini yazan/yaşatan tüm sanatçılar bu kitapta bize bir klasik müzik hikâyesi anlatıyor.

İyi okumalar…  

 

Değerli Müzikolog-Müzik Yazarı Ersin Antep’in yıllar süren bir çalışma sonunda ortaya çıkarmış olduğu bu kitap, evrensel sanat müziği dünyasında ülkemizin geçirmiş olduğu evreleri, en önemlisi de orkestranın kültürel misyonu ile birlikte başardıklarını, emeğini, yitirdiklerini, kısacası pek çok bilinmeyeni gün yüzüne çıkarıyor. Geçmiş çok daha berraklaşıyor, geleceğe ışık tutuyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın anlamını pekiştiriyor, kıymetini açıklıyor.

Rengim Gökmen

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi ve Sanat Yönetmeni

 

http://www.elmayayinevi.com/cumhurbaskanligi-senfoni-orkestrasi-urun376.html 

YAZAR
Ersin Antep

SAYFA SAYISI
328 sayfa

KİTAP BARKOD
9786059367189

EBAT
16,5x23

RENK
Siyah-Beyaz

CİLT TİPİ
Karton Kapak

KAĞIT
Kitap Kâğıdı

 

 

Yayınevinin Notu: 

Kitabımızın ilk baskısında, basım sırasında meydana gelen teknik nedenlerden kaynaklanan bir problem nedeniyle ek olarak verilen dipnotlarda bir kayma söz konusudur. Yazardan gelen orijinal dokümanda bulunmayan bu hata, kitabın içeriği ve anlatılar açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Ancak, dipnotlara ulaşmak için isteyen araştırmacılar, ayınevimizin bilgi@elmayayinevi.com adresine bu taleplerini ilettikleri takdirde dipnot eki pdf olarak gönderilecektir. Kitabımızın yayıma hazırlanan baskılarında bu hata düzeltilmiştir. Ayrıca, yazarımız, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası üyeleri ve çalışanlarına dair, özellikle 1975 yılı ve sonrası için, kimi talihsizlikler sebebiyle kaybedilen tarihi bilgi, bilgi ve belgelere sahip olan değerli okuyucularımızı, kitabın gelecek baskıları için katkı yapmaya davet etmektedir.