Figaro; Düğünü İçin Antalya'da!

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin Mart ayında sahneleyeceği ilk eser; Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü”, 2 Mart'ta sanatseverlerle buluşuyor.

Alexander Titel tarafından sahneye konulan eser; İspanya’da Almavia Kontu’nun sarayında geçen komik olayları konu alıyor. Eserde orkestrayı Gaetano Soliman yönetirken, eserin koro şefi ise Caner Ruhselman.  Dekor Tayfun Çebi’ye, kostüm Ayşegül Alev’e, koreografi düzenleme Arkın Zirek’e, ışık Mustafa Eski’ye ve üst yazı Umut Özbek’e ait.

 

2 Mart Cumartesi günü saat 16.00’da Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü”nde aşk, ihanet, sadakat gibi evrensel konular eğlenceli bir üslupla ele alınıyor. Karmaşık ilişkiler ağıyla örülmüş eserin konusu seyirciye keyifli anlar yaşatırken Mozart’ın müzikleri de müzikal bir şölen sunuyor.

 

“Figaro”yu Umut Tarık Akça, “Kont Almavia”yı Serhat Konukman, “Kontes”i Nurdan Aydın canlandırıyor. Aslı Ayan “Susanna”, Bilge Yılmaz “Cherubino”, Medine Tuganova  ise “Marcelina” rolünde izleyici karşısına çıkacaklar. Eserde “Bartolo” rolünde Şafak Güç, “Basilio”da Devrim Demirel, “Don Curzio”da Metin Yakar, “Barbarina”da Heyecan Gizem Ceylan, “Antonio”da Taner Ölçen sanatseverlerle buluşacak.