Yarkın! İşSanat'a Dünyayı Getir!

“Kervansaray Halkların Müzikleri ve Dansları” projesiyle değişik coğrafyaların melodi ve ritimlerini sahneye taşıyan Yarkın Ritim Grubu; 8 Mart'ta İş Sanat sahnesinde...

Orta Asya’dan Avrupa’ya ritmin yolculuğu İş Sanat’ta

“Kervansaray Halkların Müzikleri ve Dansları” projesiyle değişik coğrafyaların melodi ve ritimlerini sahneye taşıyan Yarkın Ritim Grubu; farklı kültürlerin melodilerinin yanısıra türküleri, popüler şarkıları ve Türk müziğinden sözlü ve enstrümantal parçaları 8 Mart'ta İş Sanat’a getiriyor...

 

Türkiye’den seçkin sanatçıları ve grupları yerli konserler serisinde izleyiciyle buluşturan İş Sanat, farklı bir müzik ve dans deneyimiyle Yarkın Ritm Grubu’na ev sahipliği yapıyor. Bugüne kadar çok sayıda projede Türk müziğindeki ritm olgusunu Uzakdoğu, Latin Amerika ile Hindistan’ın melodi ve ritimleriyle harmanlayan Yarkın Ritm Grubu’nun İş Sanat’taki yolculuğu Uygurlardan Azerbaycan’a, Ermenistan ve Anadolu üzerinden İstanbul, Trakya ve Makedonya’ya kadar uzanıyor.

“Kervansaray Halkların Müzikleri ve Dansları” projesiyle değişik coğrafyaların melodi ve ritmleri sahneye taşıyan topluluk farklı kültürlerin melodilerinin yanı sıra türküleri, popüler şarkıları ve Türk müziğinden sözlü ve enstrümantal parçaları da yorumluyor.

Perküsyonist ve aranjör Fahrettin Yarkın ile Ferruh Yarkın’ın çeşitli müzik geleneklerini ve farklı kültürler arasındaki bağlantıları araştırarak geliştirdikleri proje Yarkın Ritm Grubu’nun 19 yıllık perküsyon geleneğinin ve çok yönlülüğünün bir göstergesi olarak ortaya çıkıyor. Geniş bir coğrafyada melodi ve ritmlerle yolculuğa çıkılacak 8 Mart Cuma akşamı izleyiciler tüm yörelerin özgün müzik ve danslarına da tanıklık edecek.

issanat.com.tr

 

KERVANSARAY HALKLARIN MÜZİKLERİ ve DANSLARI

Yarkın Ritm Grubu

Fahrettin Yarkın (perküsyon) Ferruh Yarkın (perküsyon, kanun) Bekir Sakarya (perküsyon, akordeon) Göksun Çavdar (klarnet) Gürkan Çakmak (kaval, mey, zurna) Volkan Yılmaz (ney) Nağme Yarkın (klasik kemençe) Emrah Günaydın (bas gitar) Engin Aslan (bağlama, vokal) Çiğdem Yarkın (vokal) Gül Yazıcı (vokal) İlhan Yazıcı (vokal) Hamdi Demirci (vokal)

 

Tarih: 8 Mart Cuma

Saat: 20.00

Yer: iş Sanat

 

Bilet Fiyatları:

1.Kademe 50 TL       2.Kademe 40 TL       Öğrenci 20 TL

 

Satış noktaları:

İş Sanat Ana Gişe – 0212 316 10 83

Biletix – 0216 556 98 00

www.biletix.com