Duyduk Duymadık Demeyin! Opus Amadeus Oda Müziği Festivali İstanbul'daydı

Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali; 7 Mart-8 Nisan 2013  arasında, klasik müziğin birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı yedi konser ile Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat ve  Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu’ndaydı...

ULUSLARARASI OPUS AMADEUS ODA MÜZİĞİ FESTİVALİ
7 MART – 8 NİSAN 2013
 
7 Mart 2013  Perşembe günü başlayacak “ULUSLARARASI OPUS AMADEUS ODA MÜZİĞİ FESTİVALİ” klasik müziğin birbirinden güzel eserlerini 7 konser ile Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat ve  Saint Antoine Kilisesi Beyoğlu’nda İstanbullu müzikseverlerle buluşturacak.
 
Festival Türkiye,  Avrupa ve Amerika’nın  başarılı ve ünlü müzisyenlerinin icraları ile barok, klasik, romantik ve modern müziğin birbirinden seçkin eserlerine yer verecek.
 
Festivalin açılış konseri 7 Mart 2013 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat salonunda Ellen Jewett (keman),  Atilla Aldemir (viyola), Keman Viyola Duo konseri ile başlayacak.
 
Festival; 14 Mart 2013 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta Tuluğ Tırpan (piyano), Sevil Ulucan Weinstein (keman), Beste Tıknaz  Modiri (viyola), Erman İmayhan (viyolonsel) Oda Müziği konseri;
 
21 Mart 2013 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’da Arp Sanatçısı Çağatay Akyol ve Ankara Filarmoni Orkestrası Solistleri’nin konseri;
 
24 Mart 2013 Pazar, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta Bilkent Nefesli Topluluğu konseri;
 
28 Mart 2013 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta Özgür Aydın – Muhiddin Dürrüoğlu 4 el  ve 2 piyano konseri ;
 
4 Nisan 2013 Perşembe, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat’ta ünlü yönetmen “Federico Fellini’nin ölümünün 20. Yıldönümü”  anısına İtalyan Nino Rota Ensemble’ın vereceği konser ile devam edecek.
 
Festival, 8 Nisan 2013 Pazartesi Sent Antuan  Kilisesi, Beyoğlu’nda Festivale Macaristan’dan katılan Corelli Consort  Barok  Müzik Topluluğu’nun vereceği konser ile sona erecek.
 
Festivalde; Vivaldi, Telemann, Bach, Handel,  Reicha, Mozart, Halvorsen, Prokofiev, Wieniawski, Çaykovski, Ravel, Debussy, Rachmaninov, Dukas,  Jolivet, Martinu, Farkas, Rota, Morricone, Gismonti, Pascoal ‘in eserleri ve eski çağlardan  macar  melodileri  yer alacak.
 
“ULUSLARARASI OPUS AMADEUS ODA MÜZİĞİ FESTİVALİ” iki yıl üst üste düzenlenen ve Türkiye'de şimdiye kadar yapılan en kapsamlı piyano festivalleri olan  “İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları ” ve  “2011 İstanbul Liszt Piyano Haftaları'' Organizatörü ve Sanat Yönetmeni Mehmet Mestçi ve ARTİSAN tarafından düzenleniyor. Polonya Kültür Bakanlığı dünyada Chopin’in müziğini evrensel anlamda yaygınlaştırmak ve Türkiye’de geniş kitleler nezdinde sevdirmek amacı ile yaptığı katkılardan dolayı İstanbul 2010 Chopin Piyano Haftaları organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi’yi Kasım 2011’de “Polonya Kültür Bakanlığı Chopin Diplomasıyla”  ödüllendirdi. Her yıl bahar aylarında klasik müzikseverlerle buluşacak olan “ULUSLARARASI OPUS AMADEUS ODA MÜZİĞİ FESTİVALİ” seçkin yorumcuların bir ay boyunca unutulmaz konserler vereceği sürekli bir festival olmayı hedeflemektedir.
Bilet Fiyatları: Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat : 15, 20 ve 30  TL , St. Antoine Kilisesi: 20,40 ve 60  TL
Biletix , Beşiktaş Belediyesi  Fulya Sanat Gişeleri ve konser akşamı Saint Antoine Kilisesi
 
http://www.festivalopusamadeus.com
 
BİLGİ İÇİN:  NNN: nnn@nnn.com.tr