Vişne ve Kan Lekesi Kolay Çıkmaz!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon Türkiye Prömiyeri'ni gerçekleştirdiği ve 21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nin kapanışını yaptığı G.F. Handel'in "Herkül" operasını bu sezon ilk kez 20 Kasım Perşembe akşamı saat: 20.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahneleyecek.

 “HERKÜL” BU SEZON İLK KEZ SAHNEDE

 

Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon Türkiye Prömiyeri’ni gerçekleştirdiği ve 21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin kapanışını yaptığı G.F. Handel’in “HERKÜL” operasını bu sezon ilk kez 20 Kasım Perşembe akşamı saat: 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. Barok dönemin önde gelen sahne eserlerini ülkemizde son yıllarda ardı ardına izleyiciye tanıtan Mehmet ERGÜVEN’in rejisini üstlendiği eserde, orkestra ve koroyu uzmanlık alanı Barok eserler olan şef Wolfgang RIEDELBAUCH yönetiyor.

 

Eser İngilizce Sahneleniyor

 

Evrensel bir tema olan kıskançlık duygusunun tüm yoğunluğu ile işlendiği “Herkül” eseri orijinal dili İngilizce olarak sahnelenecek. Handel’in “Aida”sı olarak da nitelendirilen eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor.

 

İki perdelik eserde Umut Tarık Akça “Herkül”, Ebru Kaptan “Dejanire”, Aslı Ayan “Iole”, Göksay Yaran “Hylluse”, Medine Tuganova “Lichas” ve Toygarhan Atuner “Jupiter” rolleri ile sahne alacaklar. Solist sanatçılara Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu eşlik edecek.