Bach ve Haydn Bir Gün...

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 4 Nisan Perşembe akşamı Barok dönemin sembol isimlerinden Bach ve Klasik dönemin önemli bestecilerinden Haydn’ın eserleriyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu’nun solist olarak orkestraya eşlik edeceği konseri Dağhan Doğu yönetiyor.

 

BBDSO Bach ve Haydn’ın Eserleriyle Sahnede

 

BBDSO 4 Nisan Perşembe akşamı Barok dönemin sembol isimlerinden Bach ve Klasik dönemin önemli bestecilerinden Haydn’ın eserleriyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu’nun solist olarak orkestraya eşlik edeceği konseri Dağhan Doğu yönetiyor.

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta Barok dönemin en önemli bestecilerinden Johann Sebastian Bach’ın eserlerini seslendiriyor. Bach tarafından barok dönemin en sıra dışı nefesli çalgılarından obua d’amore, yani “aşk obuası” için yazılan konçertonun müzikseverlerle buluşacağı konserde, Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu solist olarak orkestraya eşlik ediyor. Konserde ayrıca yine Bach’ın önemli eserlerinden “Brandenburg” konçertosunun en ünlü bölümlerinden biri olan “Air” de çalınıyor.

 

Klasik dönemin ünlü Avusturyalı bestecisi Joseph Haydn’ın Fransız oyun yazarı Favart’ın “Soliman II, y Ou Les Trois Sultanes” operasındaki Roxelane (Hürrem) karakterinden esinlenerek yazdığı 63 No’lu Senfonisi de BBDSO daimî şefi Dağhan Doğu’nun yöneteceği konserde sahneye taşınacak.

 

 

4 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trve biletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

(sanatcepte uygulaması üzerinde, bursasenfoni.gov.tr, biletiva.com, Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos gişeden bilet satışı yapılmaktadır.)