Bursa'dan "İstanbul"a Senfonik Yolculuk

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 27 Kasım 2014 akşamı bestesi Oğuzhan Balcı’ya ait olan ve Bursa’da ilk defa seslendirilecek “İstanbul Senfonik Suiti”adlı eser ile Bursalı müzik severleri 1920 lerin İstanbul’una senfonik bir yolculuğa çıkaracak. Konserde Uzman Müzikolog ve Müzik Yazarı Ersin Antep işgal altındaki İstanbul’u anlatacak.

İstanbul huzursuz,  mutsuz ama umutludur . Tüm işgal kuvvetleri sinsi planlarını uygulamak üzeredir.  Şiirler, şarkılar, İstanbul ve aşıklar için yazılmakta ve söylenmektedir.

Karakteristik ve tam bir dönem müziği olan eserde Senfonik orkestranın sürekli icrasının yanısıra, Soprano Tülay UYAR, Tenor Hüseyin LİKOS ve Bas Gökhan URBEN’in solistliğine, TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Korosu, Dünya Müziği Derneği Gençlik Korusu ve Türk müziği sazlarından Sercan HALİLİ “Kemençe”, Savaş ÖZKÖK “Kanun” ,Ali TÜFEKÇİ “Ney”, Erdem ŞENTÜRK “Ud”, eşlik edecek.

Akılda kalıcı eşsiz melodilerle dolu ve çok büyük bir kadroyu sahneye koyan “İstanbul Senfonik Süiti”ni dinlemek üzere,

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Filarmoni Derneği katkılarıyla,

27 Kasım 2014 Perşembe akşamı saat 20:00'de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’da gerçekleşecek Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası konserinde buluşmak dileğiyle...

BBDSO Yönetim Kurulu Adına

Kontrbas Sanatçısı Erdem ESİN

 

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

 

BİLET SATIŞ YERLERİ:

  • Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3
  • Bursa Senfoni dinleyicileri biletlerini“MyBilet” (www.mybilet.com) sitesinden de satın alabilirler.(Bilet Gişemizde oluşan yoğunluğu  önlemek için MyBilet’ten bilet satın alan seyircilerimizin,konserden en geç yarım saat önce salonda olmaları rica olunur.)

            MyBilet Satış Noktaları : Cinemaximum Carrefour Nilüfer– Bursa / Cinetech Zafer Plaza