Süreyya'da Öylesine

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği müzikli oyun “Öylesine Bir Dinleti” 10 Mart 2023’de İstanbul prömiyerini yapıyor. Etkinlik ayrıca 14 ve 21 Mart'ta da sanatseverlerle buluşuyor.

Müzikli Oyun “Öylesine Bir Dinleti”,

İstanbul Prömiyeri ile 10 Mart’ta

Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde

 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin sahneleyeceği müzikli oyun  “Öylesine Bir Dinleti” 10 Mart 2023’de İstanbul prömiyerini yapıyor.

İlk kez 1985 yılında sahnelenmeye başlanan ve 1989 yılından itibaren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce programa alınan müzikli oyun,  Murat Göksu’nun tarafından yazılıp yönetiliyor.

Uzun yıllardır, Türkiye çapında temsiller yapan oyun, birçok sahne sanatını içinde barındıran opera sanatını ve çoksesli müziği tanıtmaya, yaygınlaştırmaya ve sevdirmeye  yönelik ortaya çıkmıştır. “Öylesine Bir Dinleti”de izleyicilere, klasikleşmiş ve sevilen  opera aryaları, şarkılar, türküler eşliğinde geniş bir repertuar sunuyor.

Bu oyun ile sanatseverler; Opera özelinde; baleye, tiyatroya, müzelere, konserlere, sergilere, kitaba kısacası kültüre davet ediliyor.

Oyunun dekor ve kostüm uygulaması Olcay Engin Kaymaz’a, ışık tasarımı Taner Aydın’a ait.

Öylesine Bir Dinleti’de; Can Reha Gün , Yücel Özeke, Ceren Aydın, Bezmi Hazal Ekşi, Ayçin Sürücüer, Merve Tokat, Berk Özbek , Ufuk Toker,  Emrah Erdem Gedik, Burak Kul, Emre Güngör, Ali Haydar Taş dönüşümlü olarak  Aslihan Korkmaz ve Olena Şenol’un piyanosu eşliğinde rol alıyorlar.

 

Eser, 10 – 14 – 21 Mart 2023 tarihlerinde, Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde sahnelenecek.