Gencecik Orkestra Süitleri

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından, 2016 Haziran ayında, genç Türk bestecilerini teşvik ve bu yolla Türk orkestra müziği repertuvarını zenginleştirmek amacıyla ulusal düzeyde açılan orkestra süiti beste yarışması; 6 Mart 2017 Pazartesi akşam gerçekleşecek final konseri ile sonuçlandı.

 

2017 ULUSAL BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 

Genç besteciler için düzenlenen “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması sona erdi. 6 Mart 2017 Pazartesi akşamı yapılan Final Konseri ile ödüller sahiplerini buldu.

 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası tarafından, 2016 Haziran ayında ilan edilen, 36 yaşından gün almamış genç besteciler için açılan yarışma, 6 Mart Pazartesi akşamı gerçekleşen Final Konseri ile tamamlandı.

 

Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta Oda Orkestrası finale kalan 6 eseri Rumuz alfabetik sırasına göre seslendirdiler. Seçici Kurul üyeleri Cihat Aşkın, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Yalçın Tura, Hasan Uçarsu ve Gürer Aykal, konser sonrasında 6 yarışmacıyı değerlendirdi; eserlerin kimlik zarfları açıldı ve sonuçlar açıklandı.

 

Orkun Zafer Özgelen (30) ve Uğur Çerkezoğlu (28) teşvik ödülü, Kandemir Artun Hoinic (32) ise mansiyon ödülünün sahibi oldular. Ahmet Tamer Topuz (27) üçüncülük, Orhan Veli Özbayrak (28) ikincilik, Cem Oslu (25) ise birincilik ödülünün sahibi oldu. Seçici Kurul ödüllerinin yanı sıra konser bitiminde fuayede seyirciler de en beğendikleri eseri oyladılar ve “Dinleyici Özel Ödülü” bu oyların sayılmasıyla Seçici Kurul tarafından da birinci seçilen Cem Oslu’ya verildi.

 

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından genç bestecilere ve seçici kurul üyelerine ödülleri verildi.

2017 ULUSAL BESTE YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU