Güncelle

"Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı" Kaç Eder?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenecek İstanbul Müzik Festivali bu yıl 47. yaşını kutluyor. Tam 47 yıldır İstanbullu sanatseverleri klasik müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan, 3.000’e yakın gösteride 3,5 milyon seyirciyi ağırlayan İstanbul Müzik Festivali, 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. İstanbul Müzik Festivali, müziğin aydınlanma yolculuğundaki rolünü ve evrendeki ikiliklerden doğan hikayeleri Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı temasıyla sahnelere taşıyor.

İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ  “VAR OLMANIN KARANLIĞI, VAR OLMANIN AYDINLIĞI”  

TEMASIYLA İKİLİKLERDEN DOĞAN MÜZİĞİ SAHNEYE TAŞIYOR

47. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ

11-30 Haziran

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. İstanbul Müzik Festivali, Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine 150 eserle 15 farklı mekânda 22 konserle müziğin aydınlanma yolculuğundaki rolünü ve evrendeki ikiliklerden doğan hikayeleri Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı temasıyla sahnelere taşıyor.

47. İstanbul Müzik Festivali, verdiği iki eser siparişinin dünya prömiyeri, müziğin yıldızlarının buluştuğu Yıldızlarla Oda Müziği serisi, sahne ile seyirci arasındaki sınırları kaldıran konser deneyimi ile Türkiye’nin ve dünyanın en iyi orkestralarını en iyi solistlerle birlikte ağırlayarak İstanbul’da yazın habercisi olacak.

muzik.iksv.org

facebook.com/istanbulmuzikfestivali

twitter.com/muzikfestivali

instagram.com/istanbulmuzikfestivali

youtube.com/iksvistanbul