Rahat Olun Samsunlular! Hekimoğlu Geliyor!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 30 Mart'ta Besteci ve Orkestra Şefi Tolga Taviş'in Hekimoğlu adlı iki perdeli operasını sahneleyecek.

Hekimoğlu 30 Mart Pazartesi 

Opera Sahnesinde.

 

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 18 Ekim 2014 tarihinde dünya prömiyerini gerçekleştirdiği Hekimoğlu operası 30 Mart Pazartesi akşamı yeniden sahnede olacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin dünya opera literatürüne kazandırdığı ilk opera eseri olması nedeniyle özel bir öneme sahip olan Hekimoğlu operası, seyircinin Anadolu’nun müziğinden, kültüründen ve coğrafyasından izler bulması nedeniyle sanat sezonun en çok ilgi gören eseri olmaya devam ediyor.    

Genç orkestra şefi ve besteci Tolga Taviş’in ilk büyük opera eseri olan Hekimoğlu, Karadeniz’in ünlü halk kahramanı Hekimoğlu’nun hayatını anlatıyor.

30 Mart  Pazartesi akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek temsilin orkestra şefliğini Tolga Taviş yaparken, Hekimoğlu rolünde Bilal Doğan, Narin rolünde Esra Çetiner,  Dadyan Efendi rolünde Engin SUNA, Sefer Ağa rolünde Çağdaş DURSUN, Muhtar rolünde Hasan ÇELİK, Esma Ana rolünde Ezgi KARAKAYA, Alanlı Osman rolünde Özer ÖNDEŞ, Mümtaz rolünde ise Sabri D. ÇAPANOĞLU sanatseverlerle buluşacaklar. 

Hekimoğlu’nun biletleri www.biletiva.com web adresinden ve opera gişesinden temin edilebilir.