Sen Anlat Şehrazat! İyi Geliyor!

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Kenan Korbek'in sahneye koyduğu, Serdar Yalçın'ın "Anlat, Şehrazat" müzikalini 3 Mart 2015 Salı günü saat: 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde  sahneleyecek.

Anlat, Şehrazat / Müzikal 2 Perde

(Mersin Prömiyeri)

“Anlat, Şehrazat” müzikali

yeniden sahneleniyor.

    MDOB, Binbir Gece Masalları’ndan sahneye uyarlanan, librettosu Atilla Birkiye’ye ait, Serdar Yalçın’ın “Anlat, Şehrazat” müzikalini 05 Şubat 2014 Perşembe günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden sahneliyor. Orkestra şefliğini Serdar Yalçın’ın yaptığı eseri, deneyimli rejisör Kenan Korbek sahneye koyuyor. Eserin dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait. Başlıca rolleri ise; Nihan Evren, Deniz Karausta, Ayşe Pınar Balay, Gülçin Altaş, Serin Saybaşılı, Hasan Berk, Ali Murat Erengül, Korhan Dinçer, Emrah Erdem Gedik, Ali Ulvi Karaca, Serkan Karagöz, Okan Fidan paylaşıyor. Eserin reji asistanlığını Süleyman Tekin, koreografisini ise Başak Özenç üstleniyor. Koroyu esere hazırlayan Oleg Constantinov.

    “Anlat, Şehrazat”; karısının ihaneti üzerine evlendiği tüm kadınları ertesi gün öldüren Sultan Şehriyar ile Şehrazat’ın öyküsünü anlatır. Şehrazat, ölümleri durdurmak için Sultan Şehriyar ile gönüllü olarak evlenmiştir. Evlendikleri gecenin sabahında Şehrazat, Sultan’dan, bir masal anlatmak üzere son bir dilekte bulunur. Böylece Abriza Ece ve Şarkan’ın aşkını anlatmaya koyulur. Masalda anlatılanlar Sultan’da derin etkiler yaratarak, onda değişimlere yol açar. Masalın sonunda Şehriyar, Şehrazat’ın aklı ve bilgeliğine hayran kalacaktır.

Temsil biletleri Mersin Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.mersindob.gov.tr adresinden temin edilebilir.

    2013/2014 Sanat Sezonu repertuvarımız için web sitemizi ziyaret ediniz.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com