Herkül! Aspendos'u Toparla, Kapıyı Kilitle!

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 24 Eylül Çarşamba akşamı saat: 21.00'da Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek G.F. Handel'in "Herkül" operası ile son buluyor. Barok dönemin önde gelen sahne eserlerini ülkemizde son yıllarda ardı ardına izleyiciye tanıtan Mehmet ERGÜVEN'in rejisini üstlendiği eserde, orkestra ve koroyu uzmanlık alanı Barok eserler olan şef Wolfgang RIEDELBAUCH yönetiyor.

ASPENDOS FESTİVALİ “HERKÜL” İLE VEDA EDİYOR

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 24 Eylül Çarşamba akşamı saat: 21.00’da Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek G.F. Handel’in “Herkül” operası ile son buluyor. Barok dönemin önde gelen sahne eserlerini ülkemizde son yıllarda ardı ardına izleyiciye tanıtan Mehmet ERGÜVEN’in rejisini üstlendiği eserde, orkestra ve koroyu uzmanlık alanı Barok eserler olan şef Wolfgang RIEDELBAUCH yönetiyor.

Eser İngilizce Sahneleniyor

Evrensel bir tema olan kıskançlık duygusunun tüm yoğunluğu ile işlendiği “Herkül” eseri orijinal dili İngilizce olarak sahnelenecek. Handel’in “Aida”sı olarak da nitelendirilen eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor.

İki perdelik eserde Alaaddin Ataseven “Herkül”, Ebru Kaptan “Dejanire”, Aslı Ayan “Iole”, Devrim Demirel “Hylluse”, Medine Tuganova “Lichas” ve Toygarhan Atuner “Jupiter” rolleri ile sahne alacaklar. Solist sanatçılara Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Korosu eşlik edecek.

 

Online Bilet Satışı www.dobgm.gov.tr sitesinden yapılmaktadır.

Festival biletleri 50 TL.den satışa sunulmaktadır.