III.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması Sonuçlandı

II.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması 28 Mayıs’ta Beşiktaş Deniz Müzesi’nde düzenlenen ödül töreniyle sonuçlandı. Yarışma sponsoru Tekzen, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan genç müzisyenlere ödüllerini takdim etti.

III.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması sonuçlandı!

 

III.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması 28 Mayıs’ta Beşiktaş Deniz Müzesi’nde düzenlenen ödül töreniyle sonuçlandı. Yarışma sponsoru Tekzen, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan genç müzisyenlere ödüllerini takdim etti.

 

III. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması piyano, şarkı/vokal ve özgün beste kategorisinde gerçekleşti. Yarışmaya 9-13 ve 14-18 yaş aralığında yapılan başvurular kabul edildi.

 

BT Müzik ve Sahne Sanatları tarafından düzenlenen Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın “Özel Kategori” bölümünde özel gereksinimli ve gelişim yetersizliği olan genç yetenekler yarıştı. “Özel Kategori” ile toplumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan genç yeteneklerin müzikle olan bağlarının pekiştirilmesi hedeflendi.

 

Jüri üyeleri Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol, Newyork’tan Müzik eğitmeni Abby Gerdts ve Mualla Çolak’ın değerlendirmesi ve halk oylaması ile kazanan genç yetenekler belirlendi.

 

Beşiktaş Deniz Müzesi’nde 28 Mayıs’ta düzenlenen ödül töreninde yarışma sponsoru Tekzen, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yarışmaya katılan ve kazanan yarışmacılara ödüllerini takdim etti. 9-13 yaş kategorisindeki genç yetenekler, ödüllerini Tekzen Eğitim Yönetmeni Volkan İnce’den aldı. Volkan İnce, Tekzen olarak geleceğin yetenekli sanatçılarını desteklemekten mutluluk duyduklarını belirterek kazanan genç yeteneklere başarılar diledi.

 

2017 Genç Yetenekler Müzik Yarışması Sonuçları;

 

A Kategorisi Tekzen Ödülleri Piyano Bölümü’nde büyük ödül Defne Erdem’in oldu. A Kategorisi Tekzen Ödülleri Diğer Enstrümanlar/Vokal Bölümü’nde büyük ödülü Barkan Canbolat aldı.

 

B Kategorisi Leyla Pamir Ödülleri Piyano Bölümü’nde büyük ödülü Arda Mustafaoğlu kazandı. B Kategorisi Leyla Pamir Ödülleri Diğer Enstrümanlar / Vokal Bölümü’nde büyük ödülü Beste Gürkey aldı.

 

C Kategorisi Dr. Bahri ve Müzeyyen Tanrısever Ödülleri’nde ise büyük ödül Ata Cilasun’un oldu.

 

Yarışma ile ilgili tüm sonuçlar http://ugy-istanbul.com/ugy/finalists/2 sitesinden ulaşılabilir.

 

19 yıl önce kurulan BT Müzik ve Sahne Sanatları; tutkuyla müzik, tiyatro ve dans eğitiminin yararlarından her gencin faydalanmasına olanak yaratmak ve bu kazançları bir yaşam tarzına dönüştürmek üzere kurduğu misyonunu bugün de aynı heyecanla sürdürmektedir. 2016 yılında Türkiye'de ilk kez “Genç Yetenekler Müzik Yarışması”nın gerçekleşmesine öncülük yapan kurum, ülkemizde müzik eğitimine değer veren öğrenci ve aileleri buluşturmak, desteklemek cesaretlendirmek ve kültürler arası etkileşim ve dostluk köprülerini güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.