Zamansız Barda Kırmızılı Kadının Tangosu

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe oynayan “Tangopera” müzikalini, müzikal seven, yeniden izlemek isteyen ya da kaçıran sanatseverler için tekrar sahneleyecek. Müziği Serdar Yalçın’a, librettosu ise Murat Göksu’ya ait olan, keyifli müzikleri ve etkileyici dansları ile büyük beğeni kazanan “Tangopera” müzikali 11 Şubat Çarşamba akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izleyici ile buluşacak.

TANGOPERA YENİDEN SAHNEDE

ANTDOB Solo, Koro, Bale ve Orkestra sanatçılarının görev aldığı ve İzmir Devlet opera ve Balesi Koreografı Uğur Seyrek tarafından sahneye konan eserde orkestrayı şef Hakan Kalkan yönetiyor. Dekoru Çağda Çitkaya, kostümü Sevtaç Demirer, ışığı Mustafa Eski’ye ait olan eserde görev alan ANTDOB korosunu Mahir Seyrek hazırladı.

HİKAYEYE TANGO KARIŞTI

Zamansız ve mekansız, kıpkırmızı bir aşk hikayesi Tangopera… Tangonun baştan çıkarıcılığı özel bir ana davet. Bir kadın ve bir erkeğin öyküsü Tangopera. Hikayeye tango karışır ve adam, rengi kırmızı olan kadını maviye boyadığı için tangonun en heyecanlı yerinde ölür. Aşkın, neşenin, baştan çıkarmanın, tangonun ve zamansızların hikayesi Tangopera ‘da Heyecan Ceylan Yakan “Kadın”, Atay Ergezen “Garson”, Taner Ölçen “Patron”, Onur Alpaslan “Sarhoş”, Esra Arslantürk  “Kadın Müşteri” ve Serap Demirhan, Özsu Yüksel, Sinem S. Baddal, Bilge Yılmaz, Emel Öziş, Selda Serdar “Altı Vokalist” rollerinde sahne alırken sanatçılara ANTDOB Koro, Bale ve Orkestrası eşlik edecekler.

“TANGOPERA”NIN DÜNYA PRÖMİYERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bir Türk eseri olan Tangopera müzikalinin Dünya Prömiyeri Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin sahneye taşıdığı eser, prömiyer gecesinde sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Serdar Yalçın’ın bestelediği, Murat Göksu’nun librettosunu yazdığı ve Uğur Seyrek tarafından sahneye konulan eserde orkestrayı Şef Serdar Yalçın yönetti. Prömiyer gecesinde “Kadın” rolünü canlandıran Sema Çavuşoğlu ve “Garson” karakterini canlandıran Atay Ergezen performansları ile beğeni topladı. Geceye katılan Antalya protokolü ve sanatseverler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı. Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Kenan Korbek, bu sanat sezonunda kurum olarak üçüncü Dünya Prömiyeri’ni gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederken önümüzdeki aylarda sahnelenecek yeni prömiyerlerin de müjdesini verdi.

Besteci Serdar Yalçın “Eseri eğlenerek ve severek çalıştık”

Aşkın, neşenin, baştan çıkarmanın, tangonun ve zamansızların hikayesi Tangopera müzikalinde, besteci Serdar Yalçın eseri eğlenerek ve severek çalıştıklarını ifade etti. Besteci Yalçın; “Çok emek verdik, çok ter döktük. Koreograf rejiyi de yapınca koro ve solistler şarkıları sürekli devinim içinde söylemek zorunda kaldı. Bu onlar içinde yeni bir deneyim oldu. Uğur Seyrek’in özgün koreografisinin esere çok şey kattığını da söylemeden geçemeyeceğim. Dileğim, Tangopera’nın sadece tango tutkunlarını değil, operaya hiç gelmemişleri bile oraya çekmesi” dedi.

Sanatçılardan etkileyici performans

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde 2 perde olarak sahnelenen eserde dekor Çağda Çitkaya, kostüm Sevtaç Demirer imzasını taşıyor. Eserde koro şefi Mahir Seyrek, ışık tasarımı ise Mustafa Eski’ye ait.  Gecede, Tükel Acar “Patron”, Ümit Burak Tekinay “Sarhoş”, Medine Tuganova “Kadın Müşteri”, Serap Demirhan, Özsu Yüksel, Sinem Baddal, Bilge Yılmaz, Emel Öziş ve Selda Serdar “Altı Vokalist” rollerinde sahneye çıkıyor. Ayrıca eserde Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra ve bale sanatçıları üstün performansları ile alkış alıyor.