AkSanat'ta Piyano Mevduat Festivali

Akbank Sanat'ın, 5 - 28 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği “Akbank Sanat Piyano Günleri” efsane besteci ve virtüöz’leri ağırlıyor.

AKBANK SANAT’TAN BİR SONBAHAR KLASİĞİ: AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ

Akbank Sanat, 5 - 28 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği “Akbank Sanat Piyano Günleri”  efsane besteci ve virtüöz’leri  ağırlıyor.

Etnik folktan caza, 1970’lerin psychedelic tınılarından çağdaş klasik müziğe uzanan bir serbestlikteki özgün besteleri icra eden Quartet Diminished’in 5 Kasım Perşembe günü gerçekleştireceği konser  ile başlayacak olan Akbank Sanat Piyano Günleri, 18 Kasım Çarşamba günü dünyaca ünlü piyanistimiz Aydın Esen ile devam edecek.  Akbank Sanat Piyano Günleri kapsamında; 24 Kasım Salı günü Norveç'in en önemli caz müzisyenlerindenpiyanist Ketil Bjørnstad, 26 Kasım Perşembe günü ise Avrupa’nın en iyi İtalyan müzisyeni ödülü ve İtalya’nın en iyi caz piyanisti ödülü sahibi Danilo Reamüzikseverlerle buluşacak. Akbank Sanat Piyano Günleri, 28 Kasım Cumartesi günü, müzik otoriteleri tarafından geleceğin virtüözü olarak gösterilen genç yetenek Utku Asan’ın vereceği konser ile sona erecek.

 

·           “Akbank Sanat Piyano Günleri” Quartet Diminished ile Başlıyor

Akbank Sanat Piyano Günleri, besteci ve piyanist Mazyar Younesi, elektrik gitarda Ehsan Sadigh,  bas klarnet ve saksofonda Peter Soleimanipour, piyanoda Maziar Younesi ve davulda Roozbeh Fadavi’den oluşan Quartet Diminished’in 5 Kasım 2015, Perşembe günü gerçekleştireceği konser ile başlıyor. Saat 20.00'de başlayacak konserde Quartet Diminished, etnik folktan caza, 1970’lerin psychedelic tınılarından çağdaş klasik müziğe uzanan bir serbestlikteki özgün bestelerini  seslendirecek.

 

Etkinlik:         AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ – Quartet Diminished

Tarih:                         5 Kasım 2015

Saat:               20.00

Yer:                Akbank Sanat

Bilet ücreti:   Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

 

·          Ünlü Piyanist Aydın Esen Akbank Sanat Piyano Günleri’nde

Dünyaca ünlü piyano virtiözü Aydın Esen, 18 Kasım 2015, Çarşamba günü Akbank Sanat Piyano Günleri’nde sahne alacak. Dünyanın en saygın müzisyenleri ile çalışan, eserleri birçok ünlü orkestranın repertuarında yer alan ünlü piyanist, 20. yüzyılın öncü bestecilerinden Debussy, Ravel, Satie, Copland'ın caz etkilerini yapıtlarına yansıtarak caz standartlarıyla başlayan ve varyasyonlarla unutulmaz bir konsere imza atacak. Aydın Esen, etkinlik kapsamında ayrıca              19 Kasım 2015 Perşembe günü de bir workshop ve masterclass gerçekleştirecek.

 

Etkinlik:                     AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ – Aydın Esen

Konser:                     18 Kasım 2015 Çarşamba saat: 20.00

Workshop:                19 Kasım 2015 Perşembe saat:14.00

Masterclass:           19 Kasım 2015 Perşembe saat:15.00

Yer:                            Akbank Sanat

Bilet ücreti:               Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

  • “Akbank Sanat Piyano Günleri” Norveçli Piyanist Ketil Bjørnstad ile Devam Ediyor

Norveç'in en önemli caz müzisyenlerinden piyanist Ketil Bjørnstad 24 Kasım 2015, Salı günü Akbank Sanat Piyano Günleri’nde sahne alacak. 50’den fazla albüm kaydeden,müzikleri Ken Loach, Jean-Luc Godard gibi pek çok yönetmenin filmlerinde yer alan, müzisyenliğinin yanı sıra pek çok dile çevrilen kitaplarıyla tanınan Ketil Bjørnstad, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 

 

Etkinlik:         AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ – Ketil Bjørnstad

Tarih:                         24 Kasım 2015 Salı

Saat:               20.00

Yer:                Akbank Sanat

Bilet ücreti:   Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

·          Ödüllü İtalyan Piyanist Danilo Rea “Akbank Sanat Piyano Günleri”nde

İtalya’nın en iyi caz grubu ve caz piyanisti ödülü ve Avrupa’nın en iyi İtalyan müzisyeni ödülü sahibi olan başarılı virtüoz Danilo Rea,  26 Kasım 2014 Perşembe günü Akbank Sanat’ta dinleyicileri ile buluşuyor. Chet Baker, Lee Konitz, Steve Grossman, Bob Berg, Phil Woods, Michael Brecker, Tony Oxley, Joe Lovano, Gato Barbieri, Aldo Romano, Brad Meldahu, Danilo Perez ve Michel Camilo gibi yıldız müzisyenlerle birlikte çalışan Danilo Rea,konserinde repertuarından ön plana çıkan bestelerini seslendirecek.

 

Etkinlik:         AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ – Danilo Rea

Tarih:             26 Kasım 2014 Perşembe

Saat:               20.00

Yer:                Akbank Sanat

Bilet ücreti:   Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

 

·          “Akbank Sanat Piyano Günleri”  Genç Yetenek Utku Asan ile Sona Eriyor

Akbank Sanat Piyano Günleri, müzik otoriteleri tarafından geleceğin virtüözü olarak gösterilen genç yetenek genç yetenek Utku Asan’ın 28 Kasım 2015 Cumartesi günü vereceği konser ile sona erecek.

 

Etkinlik:         AKBANK SANAT PİYANO GÜNLERİ – Utku Asan

Tarih:             28 Kasım 2015 Cumartesi

Saat:               20.00

Yer:                Akbank Sanat

Bilet ücreti:   Tam 20 TL / Öğrenci 10 TL

www.akbanksanat.com