Bilgi, Bir de Stüdyo

Türkiye’nin en iyi ses stüdyoları arasında yerini alan İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Stüdyosu, 400 bin euro’luk yatırımla açıldı. Türkiye’nin “Dijital uyumlu SSL Mikser” kullanılan ilk ve tek ses stüdyosu olma özelliğine sahip bu stüdyoda, sektörle iç içe eğitim verilecek ve öğrenciler ünlü sanatçıların kayıtlarıyla çalışarak müzik eğitimi alabilecek. Açılış ile birlikte  Bilgi müzik eğitmenlerinin, öğrencilerinin ve kayıt için stüdyoyu kullananların müziklerinin stream edileceği ortak bir platform olan BİLGİ Music Label da start aldı.

15 Mayıs 2013

BİLGİ’DEN “MÜZİK”E BÜYÜK YATIRIM
 

Türkiye, BİLGİ ile yeni ses stüdyosuna merhaba dedi.

BİLGİ Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Tolga Tüzün, Türkiye, yakın coğrafya ve Avrupa ülkelerini kucaklayacak olan yeni ses stüdyosunun kuruluş amacının, geleceğin başarılı müzik insanlarını erken yaşta profesyonel çalışma hayatıyla tanıştırmak ve ilerisi için özgeçmişlerinde farklılık yaratmak olduğunun altını çizdi.

 

 

14 Mayıs Çarşamba günü, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşen açılışın ev sahipliğini Müzik Bölümü Başkanı Tolga Tüzün üstlenirken, bölümde ders veren Harun Tekin, Selen Gülün de performanslarıyla açılışa renk kattı.

 

7-24 öğrencilerin kullanımına açık olacak olan ses stüdyonun eğitim yılında öğrencilere açık olacağını belirten Bilgi Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Tolga Tüzün, “Ses stüdyomuz eğitim dönemleri bitiminde profesyonellere açılacak. Yaz sezonunda 3 ay, kışın ise bir ay profesyonelleri ağırlayacak stüdyoda gerçekleşecek projelere, BİLGİ öğrencilerin de dahil edilmesi hedefleniyor. Amacımız geleceğin başarılı müzik insanlarını erken yaşta profesyonel çalışma hayatıyla tanıştırmak ve ilerisi için özgeçmişlerinde bir farklılık yaratmak. 400 bin euro’luk yatırım ile kullanıma sunduğumuz bu stüdyoda, başta İstanbul olmak üzere Türkiye çapındaki şehirlere, yakın coğrafyamıza ve Avrupa ülkelerinden sayısız profesyoneli kucaklamayı istiyoruz” dedi.

 

Müzik Stüdyosu, 50 metrekare büyüklüğündeki 6 metre yükseklikte tavana sahip geniş ana kayıt odası beraberinde, bir adet vokal kabini ve bir adet davul/enstrüman kabini olmak üzere 3 adet performans odası; hatasız bir duyum olanağı sunan Dynaudio Acoustics AIR Series 5.1 Surround monitör sistemi, SSL AWS 900+ kontrol masası, güncel analog ve dijital ses işleme yazılım ve donanımları, geniş mikrofon seçenekleri ile dünya standartlarında prodüksiyonların gerçekleştirilebileceği mükemmel akustik tasarıma sahip ses kayıt/miks/mastering stüdyosu. Stüdyo A, sadece profesyonel stereo ya da surround müzik produksiyonları için değil aynı zamanda 5.1 film ses yerleştirmelerinize de olanak tanıyor.

Öğrenci projeleri kapsamında hizmet vermenin yanı sıra üniversite bünyesinde yürütülen profesyonel projelerin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynayacak.

 

 

 

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi:

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunmaya devam eden İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 800 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 11.000’in üzerinde öğrencisi ve 15 bine yakın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Fen-Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 85 ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, Santral, Dolapdere ve Kuştepe olmak üzere üç kampüsü bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzil Bölümü hakkında ayrıntılı bilgiye http://music.bilgi.edu.tr/tr/ adresinden ulaşılabilir

http://www.facebook.com/istanbulbilgiuniversitesi

http://twitter.com/bilgiofficial