Tosca'yı Sevdiğinizi Bilirdik

Yepyeni ve DOBdolu bir sezona merhaba diyen Ankara Devlet Opera ve Balesi; 9 Kasım 2013 Cumartesi saat 15.00’deki "Tosca" operası temsilini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına ithafen Ankaralı sanatseverlerle paylaşıyor.

                           

 

Yepyeni ve DOBdolu bir sezona merhaba diyen Ankara Devlet Opera ve Balesi sezonun en önemli eserlerinden TOSCA operası ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Dünya klasikleri içinde çok önemli bir yere sahip olan TOSCA operası, VINCENZO GRISOSTONOMI TRAVAGLINI rejisiyle görsel bir şölen sunuyor.

Polis müdürü baron SCARPIA, öteden beri aşık olduğu TOSCA’nın aklını çelerek sevgilisine ihanet etmesini sağlamaya çalışmakta ve TOSCA’yı tehdit etmektedir.Tehditlere boyun eğmek mi yoksa sevgilisi CAVARADOSSI’nın hayatı mı?

SEDA ARICI(Floria Tosca), AYKUT ÇINAR (Mario Cavaradossi) ve ERDEM BAYDAR (Il Barone Scarpia) ın sahne alacakları temsilde

ALESSANDRO CEDRONE’ nin yönetimindeki Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestrası ve korosu üst düzey bir performansa imza atacaklar.

9 Kasım 2013 Cumartesi saat 15:00’ de ATATÜRK ANISINA  OPERA SAHNESİ’nde gerçekleşecek olan  TOSCA  operası yeni sanat sezonunun da iddialı eserleri arasında.

 

ANKARA DEVLET OPERA ve BALESİ

BASIN-YAYIN ve HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ