Bu Kız Ayakkabısını Unutacak Görürsünüz!

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu (MDT) geçtiğimiz sezon Dünya Prömiyeri’ni yaptığı; Cinderella’yı 3 Ekim Cumartesi Saat 20:00’de yeniden sahneleyecek.

Külkedisi hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu (MDT) geçtiğimiz sezon Dünya Prömiyeri’ni yaptığı; izleyiciler ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan yapımı Cinderella’yı 3 Ekim Cumartesi Saat 20:00’de yeniden sahneleyecek.

Herkes tarafından bilinen klasik Külkedisi masalının bolca güldürü öğeleri ve güçlü bir görsellikle yeniden yorumlandığı eseri, ödüllü Alman koreograf Anna Vita, ADOB için özel olarak hazırladı.

Genç ve yetenekli dansçılardan oluşan Cinderella; MDT’nin sergilediği diğer eserlere nazaran alışılmışın dışında bir tarza sahip olup, dansın yanında mimik ve jestlerin  ağırlıklı olarak kullanıldığı bir eser…

 

Modern Dans Topluluğu

Modern Dans Topluluğu (MDT) 1992 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara’da kurulmuştur. Şubat 93’te ilk prömiyeri ile profesyonel repertuvar topluluğu niteliğinde sahne üstü faaliyetlerine başlamıştır.

MDT Ankara Opera Sahnesi’nde periyodik olarak verdiği temsiller ve her yıl repertuvarına eklediği yeni eserlerle, temsillerine, yurtiçi ve yurtdışı turnelerine devam etmektedir.

MDT kendi iç eğitiminin yanı sıra  birçok üniversitede çeşitli etkinlikler ve söyleşilerle gençlere modern dansla ulaşmayı başarmış ve birçok üniversitede Modern Dans Bölümü’nün açılmasına öncü olmuştur.

www.dobgm.gov.tr , facebook.com/AnkaraDOB, twitter.com/AnkaraDOB

CINDERELLA (Modern Dans):

Anna Vita (Koreograf), Talat Ayhan (Dekor), Tülay Usta (Kostüm), Fuat Gök (Işık), Nazlı Dirin - İlke Sayıner Güleç (Cinderella), Kerem İnanç - Ali Akabalı (Prens), Hakan Odabaşı - Emrah Keskin (Üvey Anne), İlke Sayıner Güleç – Beste Üstün – Nisan Ter – Özlem Özükan Şensoy (Üvey Kızkardeş),  Nazlıcan Fırat – Petek Çetintemel – Nisan Ter – Özlem Özükan Şensoy (Gelin Adayı), Efe Uzun – Özgür Ayyıldız – Hakan Özenalp – Oğulhan Öztürk – Mert Okutan (Siyahlı Adamlar), Beste Üstün – Nisan Ter – Özlem Özükan Şensoy – İlke Sayıner Güleç (Kırmızılı Kadınlar)

Tarih: 3 Ekim Cumartesi

Saat: 20.00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus Ankara (0312) 3107833)

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

http://www.dobgm.gov.tr

http://www.biletiva.com