Çanakkale'de Zaman; 18 Mart'ta Yeniden

Murat Göksu’nun yazdığı "Çanakkale'de Zaman"; Şehitler Günü nedeniyle Mersinli sanatseverlerle buluşuyor!

Çanakkale Şehitleri

“Çanakkale’de Zaman” eseri ile anılacak.

    

    Mersin Devlet Opera ve Balesi, metnini Murat Göksu’nun yazdığı, Kenan Korbek’in rejisörlüğünü yaptığı, Çanakkale’de Zaman adlı müzikli oyununu Mersin Valiliği’nin düzenlediği “Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası” nedeniyle 18 Mart 2013 Pazartesi günü, saat 14.00’de Kültür Merkezi-Opera Sahnesi’nde ücretsiz sahneleyecek.

 

    Müzikal yönetimini Ahad Asker’in yaptığı Çanakkale’de Zaman’ın dekor tasarımı Seyhan Atamer’e, kostüm tasarımı Gülden Sayıl’a, ışık tasarımı ise Tarı Deniz’e ait.

Eserin solistleri Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Sevil Erçak, Ali Ulvi Karaca, Kenan Şahin, Hasan Berk ve Yusuf Ziya Büyükaslan.  

 

Çanakkale Destanı sahneye taşınıyor!

 

    Çanakkale’de Türk ordusunun yarattığı efsaneyi, savaşın nasıl kazanıldığını, iç içe geçen dramatik yapısıyla hem cephedeki askerin ağzından hem de diğer taraftan anlatan ve Cumhuriyetin kurulmasıyla oluşan yeni Türk Devleti’ni müjdeleyen eser; türküler ve metnin harmanlanmasıyla oluşturulmuş bir kolaj.

 

    Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan ŞANAL yaptığı açıklamada; “Çanakkale Destanı ile aynı zamanda bir ulusun varlık mücadelesini de sahnemize taşımış bulunmaktayız. Böylesine önemli bir savaşta vatan için canlarını veren Mehmetçiklerimizin kahramanca ve zorluk içerisinde geçen o yıllarını sahneye taşırken duygulanmamak elde değildi. Cumhuriyetin kurulmasıyla oluşan yeni Türk Devleti’nin de müjdesi olan bir destanın anlatıldığı “Çanakkale’de Zaman” eserine tüm Mersinlileri davet ediyoruz ” dedi.

 

 

    2012/2013 Sanat Sezonu repertuvarımız için web sitemizi ziyaret ediniz.

 

Çanakkale’de Zaman

18 Mart  2013 Pazartesi saat: 16.00

Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesi

 

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com