Yalan Söylesem; Burdan Köye Burun Olur!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Pinokyo’nun hikayesini konu alan “Kuklacı” adlı çocuk oyunu Şubat ayında da çocuklarla buluşturuyor. Metin yazarı Ferdi Merter, bestecisi ise Melih Seskır olan eserin yönetmeni ise Melih Öztürk. Çocukların şimdiden merakla beklediği Kuklacı 20 Şubat Perşembe ve 24 Şubat Pazartesi tarihlerinde saat: 14.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izlenebilecek.

KUKLACI İLE EĞLENCELİ YOLCULUK BAŞLIYOR

Dekoru Filiz Dinç, kostümü Aydan Çınar’a ait olan ve çocukları eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak olan Kuklacı’da Ceren AYTEKİN “Pinokyo”, Baturalp BİLGİLİ “Gepetto”, Heyecan YAKAN “Vicdan(Cırcır Böceği)”, Mahir SEYREK ve Ercan UĞUR “Tilki”, Sinem Seçil BADDAL “Kedi”, Zafer İşgören “Öğretmen”, Onur ALPASLAN “Müdür”, Arzu Aydoğdumu “Peri”, Serap DEMİRHAN ve Müge YILDIRAN “Melek”, Ercan UĞUR ve Ferdi USLU “Şeytan” rollerinde sahne alacaklar. Koreografisini Cenk Şahinalp’in yaptığı eserde Burak ÖZBEK, Burak BURÇAK, Aykut Levent ÖZER, Gözde DURGU, Başak ÖZBEK ve Zeynep Pırıl AKAR dansları ile çocuklara keyifli dakikalar sunacaklar.

 

Pinokyo’nun Hikayesi

 

1883 yılında kitap halinde yayınlanan Pinokyo’nun başarısı, Walt Disney’in Pinokyo’yu film kahramanı yapmasıyla daha da arttı. Kukla olan Pinokyo akıllı ve sessiz bir çocuk olmak istemesine rağmen yaramazlık ve tembellik alışkanlıklarını bırakmaz. Bu huyları onun başına olmadık işler açar. Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo’nun tek isteği Gepetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için kötü huylarından vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto’nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.

 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________________________________________

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Memurevleri Mah. Tonguç Cad. No:21 ANTALYA-TÜRKİYE

Tel: 90.242.343 30 99 - 241 42 02 – 241 47 17  Fax : 90 242 343 30 99