Yeni Piyanistler Kazandık, Süreyya'da!

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda düzenlenen Ulusal Piyano Yarışması 2013'te üçüncü yok, bir birinci ve iki ikinci var...

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI ULUSAL PİYANO YARIŞMASI 2013 SONUÇLANDI;

 

Birincilik ödülünü ORÇUN YILDIRAN kazandı. ECEM ALNIAÇIK ve M.ATAKAN OYAL ise İkincilik ödülünü kazandılar…

 

Kadıköy Belediyesi'nin ve Kuğu Müzik/FAZIOLI piyanolarının katkı ve işbirliği ile düzenlenen 15-25 yaş arası gençlerin katıldığı piyano yarışmasında üç genç piyanist ödül kazandı.

 

Yarışma Jürisi (seçici kurul) Türkiye'nin önde gelen piyanist ve müzik otoritelerinden oluşuyordu. Ön elemeden sonra on bir genç aday yarı finale katılma hakkı kazandı. Ancak yarı finalde jürinin değerlendirmesine altısı katıldı. Jüri, bu altı genç piyanistin hepsini yakın değerde olduğunu belirledi ve takdirle karşıladı. Ancak şartname gereği yalnızca üç genç, final konseri için tespit edildi.

 

Final konseri 5 Temmuz 2013 Cuma günü saat 18.00'de Şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Sinfonietta eşliği ile Mozart'ın K. 488 23. Piyano Konçertosu'nun Jüri Üyeleri Ayşegül SARICA, İdil BİRET, Gürer AYKAL, Judith ULUĞ, Emre ELİVAR, Burçin BÜKE, İris ŞENTÜRKER'in değerlendirmesi için Süreyya Operası'nda seyirci önünde yapıldı.

 

Ödül kazanan üç piyanistin ödülleri Kadıköy Belediye Başkanı Selami ÖZTÜRK tarafından sahnede verildi.

 

 

 

 

 

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası

 

Bahariye Cad. Caferağa Mah. No.29 34710

Kadıköy / İSTANBUL

iş. 0216 346 15 31 (pbx) / 115

fax. 0216 346 21 00

 

sureyyaoperasi@gmail.com 

www.sureyyaoperasi.org