Rüya Görecekseniz, Altından Göreceksiniz

Natali Boğosyan'ın, müzikli teatral projeleri kapsamında kurgusunu kaleme aldığı "Doretta'nın Altın Rüyası" adlı pastiş operası, renkli kadrosu ve bol sürprizleriyle 13 Mart Pazar akşamı saat 20'de bir kez daha Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

  • 13 Mart Pazar 20.00’de Natali Boğosyan'ın, müzikli teatral projeleri kapsamında kurgusunu kaleme aldığı "Doretta'nın Altın Rüyası" adlı pastiş operası, renkli kadrosu ve bol sürprizleriyle bir kez daha Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde.

 

Örneğine pek rastlanmayacak bu yenilikçi çalışmada, bir soprano Natali Boğosyan, bir piyanist Orçun Orçunsel, bir kontrbas sanatçısı Arda Ardaşes Agoşyan ve bir pantomim sanatçısı Vecihi Ofluoğlu yer alıyor. Operanın müziği varolan opera aryalarının kurguyla örtüşecek şekilde kolaj yapılmasıyla oluşturulmuş. Natali Boğosyan'ın seslendirdiği bu eserler, besteci ve şef Arda Ardaşes Agoşyan'ın kontrbasla doğaçlama çaldığı ara müziklerle bağlanıyor birbirine. Kendisine piyanoda başarılı şef ve piyanist Orçun Orçunsel eşlik ediyor. Operanın uvertürünü de Natali Boğosyan ve Orçun Orçunsel piyanoda dört el çalıyorlar. Sürprizlerle dolu renkli gösterinin en önemli konuğu ise düşler tanrısı Morpheus'u canlandıran büyük pantomim ustası Vecihi Ofluoğlu... Opera, Puccini'nin "La Rondine" (Kırlangıç) adlı operasında bahsi geçen Doretta'nın öyküsünün bittiği yerde başlayan masalsı bir aşk hikâyesi. Magda, Prunier'in bestesindeki Doretta'nın gerçek aşkı istediği gibi yaşayabilmesine öylesine imrenir ki koltukta uykuya dalar. Gerçekçi rüyalardan sorumlu tanrı İkelos ve düşler tanrısı Morpheus, Magda'nın rüyasına gelerek, Doretta ve sevgilisi Florindo'nun yaşadığı aşkı gösterirler ona. Başlangıçta iki sevgili çok mutludur, ancak düşler tanrısı Morpheus Doretta'ya aşık olunca işler değişir. Bilet fiyatları salon 35 TL, balkon 25 TL olup engelli izleyicilerimize ücretsizdir. 65 yaş üstü, öğretmen, öğrenci ve BAKKART sahiplerine %20, konservatuar öğrencelerine %50 indirim uygulanmaktadır.

 

Biletler, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi gişesinden ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir.

Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için www.leylagenceropera.com adresini ziyaret edebilir, 0 (212) 572 20 70 den ulaşabilirsiniz.