Fazıl Say; Anadolu'yla Buluşuyor, iTunes'da Birinciliği Bırakmıyor

Besteci ve Piyanist Fazıl Say'ın; yurtiçi ve yurtdışındaki konser takvimine dair bilgilerle iTunes'dan gelen güzel haber

Fazıl Say Anadolu Konserleri Devam Ediyor

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Türkiye’de farklı şehirlerde gerçekleştirdiği Anadolu Konserleri Turnesi Adapazarı, Denizli, Bodrum ve Muğla konserleri ile devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda İzmit, Bursa, Trabzon, Adana, Gaziantep, Mersin, Aydın, Manisa ve Urla’da dinleyicilerle buluşan Fazıl Say, Mart sonunda gerçekleşecek konserlerinde kendi eserlerinin yanı sıra Mozart, Beethoven ve Bach eserlerini de yorumlayacak. Konserlerde BBC Radio’nun 2012 yılında sipariş vermiş olduğu “Dört Şehir” piyano ve çello sonatını da uluslararası yarışmalardaki başarılarıyla tanınan Çağ Erçağ ile birlikte seslendirecek olan Say, turne çerçevesinde Türkiye’nin her yerindeki dinleyicileriyle buluşmanın heyecan verici olduğunu belirtti.

 

Fazıl Say ve Çağ Erçağ, Şubat ayında gerçekleşen Urla, Aydın, Manisa konseri öncesi Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü öğrencileriyle bir araya gelerek “Dört Şehir”i seslendirdiler.

 

İstanbul Senfonisi ve Hezarfen Ney Konçertosu iTunes sıralamasında birinci…

 

Fazıl Say’ın Aralık 2012 itibariyle dinleyicileriyle buluşan son çalışması İstanbul Senfonisi ve Hezarfen Ney Konçertosu albümü dijital müzik platformu iTunes’da Türkiye listelerinde ön sıralarda. Sanatçının ilk senfonisi olarak Westdeutscher Rundfunk ve Konzerthaus Dortmund tarafından sipariş edilerek dünya prömiyeri Almanya’da gerçekleşmişti. 2010’dan bu yana dünyanın önemli orkestraları tarafından seslendirilen İstanbul Senfonisi, plak olarak da satışa sunularak dinleyicilerle buluştu.

 

Yurtdışı konserleri…

Anadolu konserlerinin yanı sıra 14 Mart’ta İstanbul Kültür Ünivesitesi’nde dinleyicileriyle buluşacak olan Say, yurtdışındaki yoğun konser programını da sürdürmekte. Bu yıl "Artist in Residence" kapsamında (misafir sanatçı olarak) Frankfurt'u sıkça ziyaret eden Say'ın 8 Mart'ta HR Sinfonie Orchester ile vereceği konser, dünyanın önemli kültür sanat kanalı ARTE'nin web sitesinden canlı olarak da izlenebilecek. Fazıl Say, nisan ayında Almanya turnesine "İstanbul Senfonisi" ve "Mozart Piyano Konçertosu" ile devam edecek.

Konserler:

25 Mart 2013 saat 20.00 Sakarya Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi

26 Mart 2013 saat 20.30 Denizli EGS Kongre Kültür Merkezi    

27 Mart 2013 saat 20.30 Bodrum Marmara Koleji Halikarnossos Kültür Merkezi

28 Mart 2013 saat 20.30 Muğla Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi

 

fazilsay.com

facebook.com/Official.Fazil.Say

twitter.com/fsayofficial