Radyo Günebakan’da Mozart, Wolf, Rodrigo, Rossellini ve Šivic İle Müzikal Yolculuk

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı Klasik Zaman İçinde programı; 24. bölümüyle Mart ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programda Mozart’ın “25. Senfonisi”, Wolf’ün Goethe şiirleri üzerine yazdığı liedleri, Rodrigo’nun “Concierto de Aranjuez” konçertosu ile 115 yıl önce aynı gün dünyaya gelen iki besteci: Rossellini’nin "Fiesole Akşamı" ve Šivic’in “Üç Fantezi Parçası” adlı eserlerine yer verilecek.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı özel program; 24. bölümüyle Mart ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne Avusturyalı Besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın “25. Senfonisi” ile başlanacak. Sonrasında; 120 yıl önce, 22 Şubat 1903’te Viyana’da ve henüz 43 yaşında dünyaya veda eden, Avusturyalı Müzik Eleştirmeni ve Besteci Hugo Wolf’ün Goethe şiirleri üzerine yazdığı liedler sunulacak. Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Thibaut Garcia solistliğinde ve Orchestre national du Capitole de Toulouse seslendirisiyle, İspanyol Besteci Joaquín Rodrigo’nun “Concierto de Aranjuez” adlı konçertosuna yer verilecek. Programın son bölümünde ise; 115 yıl önce aynı gün dünyaya gelen iki bestecinin yapıtları paylaşılacak: İtalyan Besteci Renzo Rossellini’nin yaylı orkestrası için "Fiesole Akşamı" ve ardından Sloven Besteci Pavel Šivic’in “Üç Fantezi Parçası” paylaşılacak.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının 24. bölümü, 1 Mart 2023 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.