Klasik Zaman İçinde; Kasım Ayında Bir Başka

Radyo Günebakan'ın, klasik müzik kuşağındaki özel programı; Klasik Zaman İçinde, Kasım ayı boyunca Çarşamba akşamları saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Rus Besteci Piyotr Ilyiç Çaykovski’nin “İtalyan Kapriçyosu” adlı eseri, Rus Besteci Alexander Borodin’in “Orta Asya Steplerinde” ve “Poloveç Dansları” ile Ozan Binici'nin hazırlayıp sunduğu "Ayın Kayıtları" köşesinde; Amerikalı Besteci William Brittelle’in “Psychedelics” adlı yapıtı ile Avusturya-Macaristan kökenli Amerikalı Besteci Erich Wolfgang Korngold’un “Op. 35 Keman Konçertosu”na sunulacak.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı program; 32. bölümüyle Kasım ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne; 130 yıl önce, 6 Kasım 1893’te dünyadan ayrılan, Rus Besteci Piyotr Ilyiç Çaykovski’nin “İtalyan Kapriçyosu” adlı eseriyle başlanacak. Ardından, Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; 1977 doğumlu Amerikalı Besteci William Brittelle’in üç bölümlü “Psychedelics” adlı eseri ile Avusturya-Macaristan kökenli Amerikalı Besteci Erich Wolfgang Korngold’un Re Majör tondaki üç bölümlü “Op. 35 Keman Konçertosu”na yer verilecek. Son bölümde, 190 yıl önce, 12 Kasım 1833’te dünyaya gelen, Rus Besteci Alexander Borodin’in “Orta Asya Steplerinde” ve “Poloveç Dansları” eserleri sunulacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun! Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, sonsuzluğa göç etmiş tüm gazilerimizi ve canlarını bizler için feda etmiş tüm şehitlerimizi bu vesileyle de, minnetle ve şükranla anıyoruz.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının 32. bölümü, 1 Kasım 2023 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.