Cello Paradiso; Morricone Anısına

İBB Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Ozan Binici'nin Sanat Yönetmenliği'ni üstlendiği Tekfur Sarayı Klasik Müzik Konserleri çerçevesinde Cello Paradiso; 29 Ağustos'ta, barok, klasik, caz, swing, popular müzik türlerinin en sevilen örneklerinin seslendirileceği ve yakın zamanda dünyaya veda eden İtalyan Film Müziği bestecisi Maestro Ennio Morricone’ye ithaf edilen bir konser verecek.

Konser Tarihi: 29 Ağustos Cumartesi, saat: 18.00

Cello Paradiso

Cello Paradiso; barok, klasik, caz, swing, popular müzik türlerinin en sevilen örneklerinin seslendirileceği konseri yakın zamanda dünyaya veda eden İtalyan Film Müziği bestecisi Maestro Ennio Morricone’ye ithaf ediyor.

İstanbul’da yaşayan dört çellist arkadaştan oluşan Cello Paradiso, farklı coğrafya ve dönemlerin müziklerinde oluşan repertuvarlarıyla dinleyicilerine zengin bir yelpaze sunuyor. Müziğin bir araya getirdiği dört kadın, doğadan hayvan sevgisine, edebiyattan seyahate bir çok ilgi alanında buluşmuş ve bu ortak ruhla çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde öncü ve destek olarak yeralmayı hedefliyor. Halen solo kariyerlerine ve akademik çalışmalarına bireysel olarak devam eden Cello Paradiso üyeleri, müziğin ve çellonun kendi hayatlarına kattığı zenginliği dinleyicilerle paylaşmak üzere yolculuklarına devam ediyor.

Çünkü hayat müzikle, çünkü hayat paylaşınca güzel… 

Cello Paradiso, konserde baroktan günümüze uzanan bir seçkiyle izleyicileriyle buluşuyor. Barok, klasik, caz, swing, popular müzik türlerinin en sevilen örneklerinin seslendirileceği Tekfur Sarayı Avlusu'ndaki bu konserde, yakın zamanda kaybettiğimiz İtalyan Film Müziği bestecisi Maestro Ennio Morricone'nin yapıtıyla da sahnede olacak topluluk, konseri büyük ustaya ithaf edecek.

 

Cello Paradiso

Şafak Erişkin, çello

Gülyar Balcı, çello

Didem Erken, çello

Dilbağ Tokay, çello