Festival Coşkusu İstanbul’a Yayılıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, eylül ayında Ufuk & Bahar Dördüncü, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Martynas Levickis, Modigliani Quartet, Simon Ghraichy, Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz Ensemble, Accademia Bizantina ve Khatia Buniatishvili’yi ağırlayacak.

 

49. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ 
EYLÜL KONSERLERİYLE DEVAM EDİYOR

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, eylül ayında Ufuk & Bahar Dördüncü, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Martynas Levickis, Modigliani Quartet, Simon Ghraichy, Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz Ensemble, Accademia Bizantina ve Khatia Buniatishvili’yi ağırlayacak.

16 Eylül’e kadar sürecek festival konserleri, Saint Benoît Fransız Lisesi, Maximum Uniq Açıkhava, Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, Fransız Sarayı, Venedik Sarayı ve Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Festivalin en özel projelerinden Müzik Rotası, 11 Eylül Cumartesi günü müzikseverlere, şehir hatları vapurunda, İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna, tamamıyla müziğe adanmış bir yolculuk sunacak. 5 ve 12 Eylül Pazar günleri gerçekleştirilecek ücretsiz Hafta Sonu Klasikleri konserleri ise İstanbulluların hafta sonuna keyifli bir başlangıç yapmalarını sağlayacak.

Festivalin tüm programı muzik.iksv.org/tr/program; festivalin yan etkinlikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ise muzik.iksv.org/tr/yan-etkinlikler adresinde.

İstanbul Müzik Festivali bu yılki edisyonunda, programındaki bazı konserlerin repertuvarlarına dair bilgiler veren bir podcast serisini festival takipçileriyle buluşturuyor. Piyanist Can Çakmur’un hazırladığı “Can Çakmur’la Konserden Önce” başlıklı seri İKSV’nin Spotify ve Apple Podcasts kanallarında takip edilebilir.