Koreli Piyanist İstanbul Resitalleri'nde

Dünyanın en prestijli uluslararası piyano yarışmalarından Münih'te düzenlenen ARD Uluslararası Müzik Yarışması 2017 Birincisi ve aynı zamanda bu önemli yarışmayı kazanan ilk Koreli Piyanist olma ünvanını da taşıyan Jeung Beum Sohn, 14 Haziran akşamı İstanbul Resitalleri çerçevesinde Sakıp Sabancı Müzesi 'the Seed'de konser verecek.

BACH TCHAIKOVSKY BEETHOVEN SCRIABIN LISZT

JEUNG BEUM SOHN piyano

14 HAZİRAN 2019 Cuma 20:00
SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'

Tanrı vergisi yeteneğini müzikal bir olgunluk, güçlü ve kusursuz bir teknikle birleştirerek dinleyicilerin kalplerini kazanan piyanist Jeung Beum Sohn, ARD birinciliği ile dünya piyanistler ligine giriş yaptı. Sanatçının bu sezon Leipzig Gewandhaus'da verdiği resital hem CD olarak canlı kaydedildi hem de Alman televizyonlarından yayınlandı. 

2011'de birincilik ödülünün verilmediği George Enescu Uluslararası Müzik Yarışması'nda "Gümüş Madalya" 20 yaşındaki Jeung Beum Sohn'a verildi. Ertesi yıl Geneve Uluslararası Müzik Yarışması "Özel Ödül", Val Tidone Uluslararası Müzik Yarışması "İkincilik" ödülü, Isang Yun Uluslararası Müzik Yarışması "Üçüncülük" ödülü ve Seul Uluslararası Müzik Yarışması "Dördüncülük" ödülü Sohn'un oldu. 2012'yi ödüllerle dolu bir sene olarak geçirdikten 5 yıl sonra 2017'de girdiği ARD Uluslararası Müzik Yarışması, sanatçının hayatında dönüm noktası oldu. ARD "Birincilik" zaferi, Jeung Beum Sohn'a dünya sahnelerinin kapılarını açtı. Şampiyon piyanist, dünyanın önde gelen salonlarında ve büyük orkestralarıyla sahneye çıkmaya başladı. Müzikal çalışmalarına devam ettiği Almanya'da Münih Gasteig Hall'ün yanı sıra Stuttgart, Dresden, Weimar ve Leipzig'de sahneye çıktı. Birlikte aynı sahneyi paylaştığı orkestralar arasında ilk akla gelenler Bavyera Radyo Senfoni Orkestrası, Münih Radyo Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, Gwangju Senfoni Orkestrası ve Seul Filarmoni Orkestrası.

P R O G R A M
 

BACH

Prelud ve Füg Re minör, Well Tempered Clavier Book.II, BWV 875

TCHAIKOVSKY

Dumka Op.59

BEETHOVEN

Piyano Sonatı, Do minör, Op.111 


***

SCRIABIN

Piyano Sonatı No.5, Op.53

LISZT

Piyano Sonatı, Si minör, S.178

 


...................................................
Piyano: Steinway & Sons Concert Grand D
AKBANK tarafından sağlanmaktadır.
Teşekkür ederiz.


SAKIP SABANCI MÜZESİ 'the Seed'