Geçmişe Yolculuk

IDEA Müzik ve Pera Palace Hotel Jumeirah işbirliği ile hazırlanan Pera Palace Hotel Jumeirah "Cumartesi Sabah Konserleri" devam ediyor. Cihat Aşkın, 15 Nisan Cumartesi sabahı, Emre Aracı'nın sunumu ile gerçekleştirilecek olan “Pera Palace’ın Müzik Tarihine Yolculuk” başlıklı konserde, piyanist Cana Gürmen ile birlikte Pera Palace Hotel Jumeriah'ta olacak.

Pera Palace Hotel Jumeirah "Cumartesi Sabah Konserleri" yeni yılda muhteşem konserlerle devam ediyor.

Cihat Aşkın, Emre Aracı'nın sunumu ile gerçekleştirilecek olan “Pera Palace’ın Müzik Tarihine Yolculuk” başlıklı konserde, piyanist Cana Gürmen ile birlikte Pera Palace Hotel Jumeriah'ta!

Bu yıl çeşitli etkinliklerle 125.yılını kutlayan Pera Palace Hotel Jumeriah'ın "Cumartesi Sabah Konserleri" kapsamında IDEA Müzik işbirliğiyle gerçekleştireceği konser 15 Nisan Cumartesi saat 11.00’de.

 

Biletler Biletix'te: http://www.biletix.com/etkinlik/UPRJ4/ISTANBUL/tr

Biletler Biletix'de

Konser saat 11:00'de başlayacak, arasız olarak yaklaşık bir saat sürecektir. 

Bu yıla özel olarak 8 konseri kapsayan kombine biletler satışa sunulmuştur. Kombine kart sahipleri ayrıca yıl boyunca otel konaklamalarında, restoran ve bar harcamalarında ilave indirimlerden faydalanabilecektir.

Konserler saat 11:00'de başlayacak, arasız olarak yaklaşık bir saat sürecektir. 

IDEA Müzik ve Pera Palace Hotel Jumeirah işbirliği sizlere "Cumartesi Sabah Konserleri"ni sunar.

Pera Palace Hotel Jumeirah, uzun bir dönem İstanbullu klasik müzik severlerin tutkusu olan AKM Klasik Müzik Konserleri’ni, IDEA Müzik işbirliği ile 120 yılı aşkın tarihi boyunca unutulmaz balolara, konserlere ev sahipliği yapan, doğal akustiği ile İstanbul’un en özel salonlarından biri olan Grand Pera Balo Salonu’nda devam ettiriyor.

Yıl boyunca IDEA Müzik işbirliğiyle birçok etkinliğe imza atacak olan Pera Palace Hotel Jumeirah, sezon boyunca Grand Pera Balo Salonu’nun büyüleyici ambiyansında Anjelika Akbar, Cihat Aşkın, Cana Gürmen, Hakan Şensoy, Meltem Cumbul, Can Okan, Şafak Erişkin, Emre Aracı, Beste Tıknaz Modiri, Can Çakmur, Aurelia Visovan, Nemeth Quartet, Kevork Tavityan, Fügen Yiğitgil, Andrija Mincic, Emine Serdaroğlu ve Dilbağ Tokay gibi pek çok değerli sanatçıyı klasik müzik tutkunlarıyla bir araya getirecek.

Bu yıla özel olarak 8 konseri kapsayan kombine biletler satışa sunulmuştur. Kombine kart sahipleri ayrıca yıl boyunca otel konaklamalarında, restoran ve bar harcamalarında ilave indirimlerden faydalanabilecek.
Biletler Biletix Online ve Biletix Gişeler'de

15 Ekim 2016, “Likafoni”
Anjelik Akbar (piyano)

“Likafoni” başlıklı sezon açılış konserinde dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar, piyano repertuvarının Bach’dan Rus bestecilerine uzanan eşsiz eserlerinin yanı sıra, kendi uyarlamaları ve özgün besteleriyle de sahne alacak. Sanatçı, Nazım Hikmet anısına bestelediği "Yalnız Çınar" ve kendi uyarlaması olan "Çanakkale Türküsü"nü de ilk kez Pera Palace dinleyicisi için seslendirecek.

19 Kasım 2016 “Sonbahara Arya’larla Veda” 
Kevork Tavityan (bariton) & Fügen Yiğitgil (piyano)
Handel, Vivaldi, Mozart, Verdi, Bizet, Puccini ve Wagner’in operalarından en güzel aryalar bu özel konserde sanatseverlerle buluşuyor. Ölümsüz eserler, iki usta sanatçının yorumları ve insan sesinin büyüsü ile sizleri bekliyor.

17 Aralık 2016, "George Sand & Frédéric Chopin"
Meltem Cumbul & Can Okan

Dönemin en marjinal yazarı George Sand’dan Meltem Cumbul'un okumaları ve piyanist Can Okan'ın yorumlayacağı, bestecinin Op.28'de yer alan piyano için 24 Prelüd'ü ile İspanya’nın Waldemor Manastırı’na, bu iki büyük sanatçının beraber yaşadıkları günlere yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Sanat, sanatçı, aşk, kadın ve erkek ilişkileri, toplum inanç, devrim konuları üzerine, güncelliğini bugün de yitirmemiş düşünceler bu iki büyük sanatçı ile karşımızdalar. Editör: Burak Fidan

21 Ocak 2017, “Yeni Yılda Yaylılar ve Piyano Aşkı”
Hakan Şensoy (keman), Beste Tıknaz Modiri (viyola),
Şafak Erişkin (viyolonsel), Can Okan (piyano)

Sahne karizması, keman sanatçılığı ve orkestra şefliğine uzanan müzikal birikimi ile Hakan Şensoy, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası’nın değerli sanatçıları Beste Tıknaz Modiri (viyola) ve Şafak Erişkin (viyolonsel) ile piyanist Can Okan bu konserde oda müziği repertuvarının en sevilen eserleriyle sahne alıyorlar. Her biri kendi alanlarında önemli sanatçılar olan bu dörtlü ile yeni yılda harika bir konser izleyicileri bekliyor olacak.

18 Şubat 2017, “Aşka Dair”
Andrija Mincic (klarnet), Dilbağ Tokay (viyolonsel),
Emine Serdaroğlu (piyano)

Heyecanı, tutkusu, acısı ve neşesi ile aşkın çeşitli hallerine müzikle tanıklık etmek için hazırsanız, sahne karizması ve müzikalitesiyle dinleyicileri kendine hayran bırakan Sırp klarnet sanatçısı Andrija Mincic ile Türkiye'nin önde gelen ve NAXOS’dan çıkan CD’leri ile parlayan CelloPianoDuo, bu konserde siz sanatseverlerle buluşuyor. Aşk için ve aşkla…

18 Mart 2017, "Bir Dahinin İzinde"
Can Çakmur (piyano) & Aurelia Vişovan (piyano)

Eleştrileri, besteleri ve yazıları ile E.T.A. Hoffmann’ın dünyasına hoşgeldiniz. "Birey"i öne çıkaran Romantik akım, şiirsel ruha sahip pek çok insanın hayal gücünü körüklerken, bu kişilerden en sıradışı olanlarından şair, yazar, karikatürist, besteci ve daha nice meziyet sahibi E.T.A. Hoffmann’dı. "Bir Dahinin İzinde” başlıklı konserde, Hoffmann'ın fantastik dünyasına kelimeler notalar ile yelken açıyor, sanatçılar dinleyici ile birlikte Bach'dan Hoffmann'a, Hoffmann'dan Schumann'a uzanan bir keşfe çıkıyorlar.

15 Nisan 2017, “Pera Palace’ın Müzik Tarihine Yolculuk”
Dr. Emre Aracı’ın sunumuyla, Cihat Aşkın (keman),
Cana Gürmen (piyano)

Sultan II. Abdülhamid'in döneminde Paul Lange, sonrasında Macar kemancı Leopold Auer, 1905'te Sir Edward Elgar ve 1935’de Dimitri Şostakoviç, tüm bu değerli sanatçılar Pera Palace'ı şereflendiren besteciler arasındaydı. Müzik tarihçisi, besteci ve orkestra şefi Emre Aracı'nın bir araya getirdiği ipuçlardan repertuvarını oluşturarak sunduğu bu açıklamalı konserde keman sanatçımız Cihat Aşkın ve piyanist Cana Gürmen Pera Palace’ın müzik tarihine çok özel bir yolculuk gerçekleşecek.

13 Mayıs 2017, “Bahar Esintisi” Nemeth Quartet
Gülen Ege Serter (keman), Şeniz Aybulus (keman),
Elena Nayman Ünaldı (viyola), Mutlu Varlık Kocaili (viyolonsel)

Her biri aynı zamanda değerli akademisyen sanatçılardan oluşan ve Türkiye’nin en gözde yaylı dörtlülerinden Nemeth Quartet, dinamik ancak derin müzikal anlayışlarıyla, son yıllarda yurt içi ve yurt dışında verdikleri konserlerle dikkatleri üzerlerine çekiyor. Sanatçılar bu konserde yaylı quartet repertuvarının baharı yansıtan eserleriyle sanatseverlerle buluşacak.

Konserlerimiz saat 11:00'de başlayacak, arasız olarak yaklaşık bir saat sürecektir.