Her Yanları Ödül

Olağanüstü yeteneği, önemli uluslararası yarışmalardan kazandığı derece ve ödüllerle tescilli, Almanya'nın çıkardığı tartışmasız en iyi genç kuşak kemancı Tobias Feldmann, 1769 Nicolo Gagliano kemanı ve yine German Music Competition ödülü sahibi olan, Carnegie Hall resitali sonrası New York Times'ın "En etkileyici yorum!" diye övdüğü Rus piyanist Boris Kusnezow ile ile İstanbul Resitalleri'nde sahneyi paylaşıyor!

MOZART PROKOFIEV RAVEL BRAHMS
TOBIAS FELDMANN & BORIS KUSNEZOW
13 Mart Salı 20:00 Sakıp Sabancı Müzesi 'the Seed'

"most impressive interpretation"
New York Times
TOBIAS FELDMANN & BORIS KUSNEZOW

 

Olağanüstü yeteneği, üç önemli uluslararası yarışmadan (2015 Queen Elisabeth - 2012 Joseph Joachim - 2012 German Music Competition) kazandığı derece ve ödüllerle de tescilli, Almanya'nın çıkardığı tartışmasız en iyi genç kuşak kemancı Tobias Feldmann, 1769 Nicolo Gagliano kemanı ile İstanbul Resitalleri'nde! Üstelik sahneyi yine German Music Competition ödülü sahibi ve Carnegie Hall resitali sonrası New York Times'ın "En etkileyici yorum!" diye övdüğü Rus piyanist Boris Kusnezow ile paylaşıyor!

Tobias Feldmann

Tobias Feldmann başta Almanya olmak üzere, İspanya, İtalya, Belçika, Fransa ve İsviçre gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Ukrayna'dan Şili'ye, Avusturalya'dan A.B.D.'ne uzanan bir yelpazede resital ve konserler veriyor. Birlikte aynı sahneyi paylaştığı önemli orkestralar arasında Utah Senfoni Orkestrası, Bonn Beethoven Orkestrası, Brüksel Filarmoni Orkestrası gibi orkestralar; şefler arasında ise Karl-Heinz Steffens, Gilbert Varga, Nicholas Milton, Hannu Lintu, Michel Tabachnik, Toshiyuki Kamioka, Nicolás Pasquet ve Paul Meyer gibi isimler yer alıyor. Sanatçının davet aldığı festivaller arasında ilk akla gelen isimler Montecastelli Festivali, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Rheingau Musik Festival ve Schleswig-Holstein Musikfestival gibi festivaller. İstanbul izleyicisi ile ilk kez Ekim 2016'da Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Konserleri'nde buluşan sanatçı, geçtiğimiz sezon Ankara'da ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte Sibelius'un keman konçersonu (op.47) seslendirdi. 

2014'te GENUIN etiketiyle yayınlanan Beethoven, Ysaÿe, Bartók ve Waxman seslendirdiği ilk albümü uluslararası basında övgü dolu sözlerle karşılandı. Sanatçının piyanist Boris Kusnezow ile kaydettiği Prokofiev, Strauss ve Ravel seslendirdiği Polychrome adını taşıyan Alpha Classics'ten çıkan son albümü Ocak 2017'de yayınlandı. Tobias Feldmann'ın yarışma performanslarının canlı kayıtlarını içeren albümleriyle birlikte toplam 4 albümü bulunuyor.

2009'da kazandığı "German Music Competition" Ödülünün ardından sanatçının piyanizmi bir kez de Carnegie Hall'da verdiği konser sonrası New York Times'ın "En etkileyici yorum" sözleriyle taçlandı!

Boris Kusnezow 

Moskova doğumlu Boris Kusnezow ilk müzik eğitimine Gnessin Academy'de başladı. 8 yaşında ailesiyle birlikte Almanya'ya taşınan sanatçı, eğitimine Prof. Bernd Goetzke ile Hannover'de devam etti ve halen Almanya'da yaşıyor.

Uluslararası yarışmalarda kazandığı ilk ödüller British Borletti-Buitoni Trust, Deutsche Stiftung Musikleben ve Studienstiftung des Deutschen Volkes gibi yarışmaların bursları ve albüm kayıtları Kusnezow'un müzikal kariyerindeki ilk kilometre taşları oldu. German Music Competition ödülü sahibi Boris Kusnezow'un solo performanslarının yanı sıra oda müziği çalışmaları ve liedlere eşlik ettiği sahne performansları da çalışmaları arasında önemli bir yer tutuyor. Oda müziği toplulukları ve tanınmış solistlerle dünya çapında konserler veriyor. 

Almanya'nın farklı şehirleri ağırlıklı olmak üzere Berlin, Paris, Londra, NewYork, Brüksel ve Tokyo gibi şehirlerde; Laeiszhalle, Berlin Konzerthaus, Kioi Hall ve Carnegie Hall gibi salonlarda sahneye çıkan Berlin Filarmoni gibi dünyanın önde gelen orkestralarıyla aynı sahneyi paylaşan sanatçı resital ve konserlerinin yanı sıra aynı zamanda Hannover Üniversitesi'nde de dersler veriyor. 

Sanatçının Genuin etiketiyle yayınlanmış Byol Kang, Korbinian Altenberger, Tobias Feldmann ve Byol Kang gibi kemancılarla ayrıca soprano Katja Stube ile birlikte kaydettiği toplam 6 albümü bulunuyor. Tobias Feldmann ile Prokofiev, Strauss ve Ravel kaydettikleri Ocak 2017'de Alpha Classics'ten çıkan Polychrome adını taşıyan son albümü Fransız klasik müzik yayını Diapason'dan en yüksek puan olan "5 Diapason" aldı.