Her Okula (Şimdilik) 1 Piyano

İstanbul Resitalleri, klasik müzik alanında 11 yıldır büyük bir ciddiyetle sürdürmekte olduğu çalışmalarına "Her Okula 1 Piyano" Projesi ile yeni bir sorumluluk ekliyor ve bu projenin ilk adımı olarak Anadolu'daki 5 okula piyano bağışlıyor.

DEBUSSY "ESTAMPES"
HER OKULA 1 PİYANO
herokula1piyano.com

Geleceğimiz olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; gelecek hayallerine farklı bir pencere açarak katkıda bulunmak için başlattığımız "Her Okula 1 Piyano" projemizin yeni açılan web sitesini bu özel günde sizlerle paylaşıyoruz.

 
 

HER OKULA 1 PİYANO:

İstanbul Resitalleri, klasik müzik alanında 11 yıldır büyük bir ciddiyetle sürdürmekte olduğu çalışmalarına
"Her Okula 1 Piyano" Projesi ile yeni bir sorumluluk ekliyor ve bu projenin ilk adımı olarak Anadolu'daki 5 okula piyano bağışlıyor.


Gelin sizin de bir katkınız olsun, hem duvarlarınızda gravür tekniğiyle yapılmış kıymetli bir sanat eseri yer alsın
hem de çocuklar piyanoya dokunsun!

GRAVÜRLER:

Sanatçı Semra Özümerzifon'un 3 parçadan oluşan "Limited Edition" gravür setive atölye çalışmaları sırasında EA olarak ürettiği tekli gravürler bu proje için sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Dünyada ilk kez, gravür tekniğini modern QR Kod tekniği ile birleştirerek çağdaş sanat uygulamalarına örnek teşkil eden bu çalışma, Fransız besteci Debussy'nin "Estampes" (Baskılar) adını taşıyan üç bölümlü piyano eserinden ilham aldı. İsviçre'li piyanist Oliver Schyder'ın seslendirdiği orjinal müzik, metal bir plaka üzerine QR kod tekniği ile işlenerek gravürlere yerleştirildi. Böylece duvarlarınızda sadece gravür tekniği ile yapılmış resimler değil aynı zamanda onlara ilham veren müziğin sesi de duruyor olacak.MANİFESTO

Geleceğini iyileştirmek isteyen toplumlar, işe önce eğitimle başlarlar. İşte bu yüzden bir toplumun geleceğine, eğitime yapılan her katkı kutsaldır. İnsan ruhunu besleyen ve iyileştiren müzik, aynı zamanda ciddi bir disiplindir. Bu disiplinin en zengin enstrümanı olan piyano, çocuklarımızın müzik eğitiminde hak ettiği yer almalı, her okulun bir piyanosu olmalıdır. "Her Okula 1 Piyano" ile geleceğimiz olan çocuklara, sadece bir enstrüman değil; dünya mirası olan müziğin zengin bir envanteri ve beraberinde taşıdığı, insanlık tarihine ışık tutan bir bilgi okyanusu da sunulmuş olacaktır. Piyano, sosyal statü ve ekonomik güce sahip olan ailelerin çocuklarının ulaşabileceği bir enstrüman olmaktan çıkmalı; "Her Okula 1 Piyano" ile yurdun dört bir yanındaki tüm çocuklara ulaşmalıdır.

Saygılarımızla,

İ S T A N B U L R E S İ T A L L E R İ