Şekerden Oyun, Oyundan Şeker

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 30 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’de “Şekeronya” müzikli çocuk oyununu sahneleyecek. Zeynep Eder’in yazdığı çocuk oyununun müzikleri ise Murat Cem Orhan’a ait.

ANTDOB’DAN ÇOCUKLARA MART AYINDA ŞEKER GİBİ OYUN

 

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 30 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’de “ŞEKERONYA” müzikli çocuk oyununu sahneleyecek. Zeynep Eder’in yazdığı çocuk oyununun müzikleri ise Murat Cem Orhan’a ait. Fatih ŞANAL tarafından sahneye konulan ŞEKERONYA’nın dekor tasarımı Ömer Gündüz, kostüm tasarımı Zekiye Şimşek, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Melda Sipahi imzasını taşıyor.

Ülkesinden kaçan Şekeronya’nın haylaz çocuğu Fırıldak’ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı eserde Serap Işık ve Sinem Seçil Baddal “Fırıldak”, Gülçin Gültekin ve Gizem Şener “Zeytin”, Onur Alpaslan ve Engin Yaman “Tombiş”, Ercan Uğur “Karabaş”, Heyecan Yakan “Kırmızı Başlıklı Kız”, Yalçın Ünsal “Kurt”, Ceren Aytekin “Soprano Horoz” ve Tuğçe Oğuzülgen “Büyücü” rolleri ile sahne alırken solistlere Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve Bale Sanatçıları eşlik edecek.