10 Yıldızdan Biri

OPUS Klasik Müzik Dergisi 30. sayısını; kapağını hızlı ve istikrarlı bir çıkışla İngiltere'de operanın yükselen yıldızı olmayı başaran İlker Arcayürek'e ayırdı.

TÜRKİYE’NİN TEK GERÇEK KLASİK MÜZİK DERGİSİ OPUS’UN 30. SAYISI D&R’LAR, KİTAPÇILAR VE BÜYÜK GAZETE BAYİLERİNDE!
Bu sayımızın kapağını hızlı ve istikrarlı bir çıkışla İngiltere'de operanın yükselen yıldızı olmayı başaran İlker Arcayürek'e ayırdık. 2015 Cardiff Yarışması’nda finale kalması ve 2016 Hugo Wolf Lied Yarışması’nı kazanması ile önü açılan Arcayürek, BBC’nin Yeni Neslin Yıldızları programına girdi.
İngiliz Opera Now dergisince, yükselen 10 genç yıldız listesine alınan...; Viyana Mozart Çocuk Korosu’ndan yetişip Zürih Operası’na kabul edilen İlker Arcayürek, İngiliz basınında “altın sesli lirik tenor” sıfatıyla anılıyor.


Nürnberg Operası’nda bu sezon iki başrol oynamaya hazırlanan 33 yaşındaki Arcayürek'in yükseliş öyküsünü Serhan Yedig'in röportajında okuyacaksınız.
?? Viyana'nın köklü müzik eğitimi kurumu Prayner Konservatuvarı eğitimi artık Urla'da da yapılacak. UMAK Prayner diploması verecek.
?? Barok Dünya (YENİ!): Barok müziğin günümüzde yeniden yükselişine paralel hazırladığımız yeni sayfalarımızda, ülkemizde barok müzik eğitimi almış müzisyenlerimizi tanıtmaya başladık. Ayrıca Barok Uzmanı Oya Ergün'ün ilk yazısı: “Barok Müzikte Vibrato'ya Subjektif Bir Bakış”
?? Piyano Nasıl seçilir, Nasıl Alınır? : Piyano dünyasında yaşanın değişimler ışığında ihtiyacınıza göre piyano seçiminin püf noktaları.
?? Avrupa Orkestralarındaki Müzisyenlerimiz (YENİ!) : Türkiye'de yetişip şansını Avrupa'nın önemli orkestralarında arayan genç müzisyenlerimiz, orkestra kadrolarında yer buluyor.
?? Artık Muğla'nın da bir Kadrolu Senfoni Orkestrası Var. Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Münif Akalın yönetiminde konserlerine başladı.
?? Koral Dünya: (Türkiye'deki Proje Koroları) Kurum ve kuruluşların karma ve çocuk koroları, koro eğitiminde temel görev üstleniyor.
?? “Yar Bana Bir Festival Medet!” Devlet Opera ve Balesi Festivallerde sınıfta kaldı. 15- 30 yıllık festivaller nasıl çöküyor!
?? Temsil Broşüründen Kapsamlı kitapçıklara: İzmir Devlet Opera ve Balesinin Türk Operasına katkısı ve Devlet Opera ve Balesi'nin yayınladığı eser kitapçıklarının gelişim öyküsü
?? Ayın Bestecisi : Senfoninin Babası Haydn

Ve daha pek çok haber, köşe yazısı ve röportaj OPUS'ta
Gelecek sayımızda yine dopdolu bir OPUS'ta buluşmak dileği ile...

*Opus Klasik Müzik Dergisi Akademi Akcan tarafından yayınlanan ulusal bir dergidir.
**Dergimizin satış noktaları hakkında, facebook ve instagram hesaplarımızdan bilgi alabilirsiniz.