Bilgi'de Festival Zamanı

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen BİLGİ Yeni Müzik Festivali, Mayıs ayına kadar devam edecek. Etkinlikler kapsamında 30 Mart’ta Candaş Şişman, 19 Nisan’da Fransız müzik grubu No Tongue sahne alacak. 18-19 Mayıs’ta ise BİLGİ Songwriting dersi öğrencileri, Barlas Tan Özemek ve Loradeniz ile birlikte konser verecek.

BİLGİ YENİ MÜZİK FESTİVALİ HEYECANI BAŞLADI


İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün düzenlediği BİLGİ Yeni Müzik Festivali, PLUG’ın muhteşem performansıyla başladı. Açılış konserinde, dünyanın en prestijli müzik topluluklarından Ensemble Intercontemporain’in genç kuşak müzisyenlerinin kurduğu trio PLUG; festivale katılan genç bestecilerin eserlerini sıra dışı bir yorumla ilk kez sahneye taşıdı.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün bu yıl sekizincisini düzenlediği BİLGİ Yeni Müzik Festivali, 17 Şubat Cuma akşamı Mixer’de düzenlenen heyecan dolu bir konserle müzikseverlere merhaba dedi. Ensemble Intercontemporain’den genç kuşak müzisyenlerin kurduğu başarılı trio PLUG; Türkiyeli genç besteciler Akça, Çekem, Güngören, Moralı, Nurhat, Öcal, Yaşarlar ve Bıçak’ın eserlerinin dünya prömiyerlerini yaptı. Festivale katılan ve eserleri ilk kez sahnede yorumlanan genç bestecilerin coşkuyla takip ettiği konsere, İstanbullu müzikseverler de büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen BİLGİ Yeni Müzik Festivali, Mayıs ayına kadar devam edecek. Etkinlikler kapsamında 30 Mart’ta Candaş Şişman, 19 Nisan’da Fransız müzik grubu No Tongue sahne alacak. 18-19 Mayıs’ta ise BİLGİ Songwriting dersi öğrencileri, Barlas Tan Özemek ve Loradeniz ile birlikte konser verecek. Kadıköy Karga’da düzenlenecek olan konserlere katılım ise ücretsiz olacak.

 

 

 

BİLGİ Müzik Bölümü sosyal medya hesapları:

www.facebook.com/bilgimusic

twitter.com/Bilgi_Music

 


 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1000 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’e yakın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 200’e yakın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Koztayağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından verilen “Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi”ne sahiptir. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2016 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda, BİLGİ, en iyi 130 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre, BİLGİ Türkiye’deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tradresinden ulaşılabilir.