Mekanlar-Merkezler-Salonlar


İş Sanat'a "Bahar Geliyor"

İş Sanat Mart ayına "Alamanya: Gurbet Türküleri" konseri ile başlıyor. Özcan Ulucan, İmge Tilif, Ulrich Mertin, Gözde Yaşar ve İnci Yakar Birol’un müzikal birlikteliklerinden oluşan Ensemble Appassionata İş Sanat’ın YouTube kanalına konuk oluyor. Ayrıca yeni video dizisi “Çocukken Büyüdüm Ben” seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. İş Sanat'ta Cahit Berkay ile Cengiz Özkan, "Anadolu Ozanlarının İzinde" konserinde bir araya geliyor. Dinletilerde bu ay, “Gün Olur Alır Başımı Giderim” başlıklı etkinlikte Orhan Veli’nin şiirleri sunuluyor.


Müzik Boğaziçi'nde Yakınlaştırır

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları’nın desteği ile düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik Konserleri’nin "Müzik Yakınlaştırır" temasıyla başladığı 2019-2020 Dönemi konserinin ilki, “Van Kujik Quartet” tarafından verildi.


Gitar Ustaları Akbank'ta

Akbank Sanat Gitar Günleri, 17 Ocak Çarşamba günü dünyanın en önemli lavtacılarından olan, iki Diaposon d’Or Ödülü sahibi Hopkinson Smith’in “Elizabeth Dönemi Lavta Müziği”nin seçkin örneklerini yorumlayacağı konserle başlayacak ve Macar gitarist Zsofia Boros’un 24 Ocak Çarşamba günü gerçekleştireceği resitaliyle devam edecek, 31 Ocak Çarşamba günü efsane Japon gitarist Kazuhito Yamashita’nın kendisi kadar yetenekli kızı Kanahi Yamashita’nın konseri ile sona erecek.


Boğaziçi'nden Yılbaşı

Sonbahardan ilham alan özel seçkisini Ekim ayından bu yana seyircisiyle buluşturan ENKA Kültür Sanat, 25 Aralık Pazartesi akşamı Boğaziçi Caz Korosu’nun coşku dolu bir konserine ev sahipliği yapacak.


Şehrin Borusan Tarafı

Borusan Müzik Evi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet'in Şubat ayı programları, İstanbul'un "Borusan tarafı"ndaki kültür-sanat haberlerini müjdeliyor.