Leyla Gencer İçin Az Bile

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer’i vefatının onuncu yıldönümünde özel bir sergiyle; Küratörlüğünü Prof. Yekta Kara’nın üstlendiği “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” başlıklı sergi ile anıyor. 

LEYLA GENCER: PRİMADONNA VE YALNIZLIK

SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer’i vefatının onuncu yıldönümünde özel bir sergiyle anıyor. Küratörlüğünü Prof. Yekta Kara’nın üstlendiği “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” başlıklı sergi, Gencer’in kişisel eşyalarından özel bir seçkiyi, yaşamının farklı kesitlerinden kayıtlarla bir arada izleyiciye sunuyor. Sergi, 10 Ekim’e dek Borusan Müzik Evi’nde ziyaret edilebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın Borusan Sanat işbirliğiyle düzenlediği “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” sergisi, büyük soprano Leyla Gencer’in yaşamına samimi bir bakış sunarken sanatçının incelikli, duygu dolu kişiliğine saygı duruşunda bulunuyor. “Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” sergisi, 10 Eylül Pazartesi akşamı sergi küratörü Prof. Yekta Kara, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Borusan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Hamedi, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak ve Borusan Sanat Genel Müdür Ahmet Erenli’nin katılımıyla açıldı. 

“Leyla Gencer: Primadonna ve Yalnızlık” sergisi, Borusan Sanat işbirliğiyle 11 Eylül–10 Ekim tarihleri arasında Borusan Müzik Evi’nde pazar günleri hariç, saat 10.00–18.00arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.