Antalya'da EXPO İçinde Var Bir Festival

Her sene Antalya’da dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan ‘Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 17. yılında da bu geleneğini sürdürüyor. 21 Eylül’de başlayan festival, dünyaca ünlü, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan dev kadrosuyla Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak.

‘ANTALYA’DA MUHTEŞEM KADRO!’

Her sene Antalya’da dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlayan ‘Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 17. yılında da bu geleneğini sürdürüyor. 21 Eylül’de başlayan festival, dünyaca ünlü, yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan dev kadrosuyla Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak.

21 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yıldızlar geçidi yaşatacak olan 17. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, muhteşem kadrosuyla yine çok ses getirecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür sanat etkinliklerinden biri olan festivalde, yerli ve yabancı dünyaca ünlü müzisyen ve şefler, sanatseverlerle buluşacak.

ANTALYA ULUSLARARASI PİYANO FESTİVALİ BAŞLIYOR!

 

Bu yıl 17. si düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür etkinliklerinden biri olan Antalya Uluslararası Piyano Festivali 21 Eylül’de başlıyor. Organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği, heyecanla beklenen etkinlik, klasik müzik ve flamenko dünyasından bir çok yıldızı müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.Yıldızlar geçidine sahne olacak festivalde bu yıl Zhang Zou, Manolo Carrasco, Julian Rachlin, Darrell Ang, Gökhan Aybulus, Roberto Cominati gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Festivalin sanat yönetmenliği görevini ise Orkestra Şefi Gürer Aykal üstleniyor.

 

Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 21 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında!

 

Bu yıl 17.si düzenlenen ve Avrupa Festivaller Birliği’ne kabul edilen “Antalya Uluslararası Piyano Festivali” sahnesinde ağırlayacağı yerli ve yabancı yıldızları ile yine çok ses getirecek.

 

21 Eylül- 14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik, sahnesinde “Yeni Neslin Piyano Dahisi” olarak anılan Zhang Zou, piyano flamenko denilince dünyanın akla gelen ilk isimlerinden İspanyol Flamenko Piyanisti Manolo Carrasco, dünyanın en iyi keman ve viyolonsel virtüözlerinden olan, müzik otoriteleri tarafından dünyadaki en iyi ilk on şeften biri olarak gösterilen Julian Rachlin, Grammy ödülüne aday olmuş, dünyaca ünlü şef Darrell Ang, Türkiye’nin en yetenekli genç piyanistlerinden Gökhan Aybulus , dünyaca ünlü İtalyan piyanist Roberto Cominati gibi klasik müzik ve flamenko dünyasından bir çok yıldız ismi ağırlayacak.

 

Sanat yönetmenliğini Orkestra Şefi Gürer Aykal’ın üstlendiği Antalya Uluslararası Piyano Festivali’nin sürprizlerle dolu programı Antalyalı sanatseverlere müzik dolu unutulmaz günler yaşatacak.

 

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan, organizasyonunu Pera Event’in üstlendiği muhteşem müzik etkinliği 21 Eylül’de Gürer Aykal şefliğinde ve THY sponsorluğunda gerçekleşecek, Akdeniz Filarmoni Orkestrası’nın eşlik edeceği Zhang Zuo konseri ile başlayacak.

 

25 Eylül’de Manolo Carrasco, 1 Ekim’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ve THY sponsorluğunda keman solist ve şef Julian Rachlin konserleri ile devam edecek etkinlikte, 7 Ekim’de gerçekleşecek olan konserde, Darrell Ang’ın şefliğinde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’na solist Gökhan Aybulus eşlik edecek.

 

Festival'in kapanış günü olan 14 Ekim’de ise yine Gürer Aykal’ın şefliğinde Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın eşlik edeceği konserde solist Roberto Cominati müzikseverlerle buluşacak.

 

AYRINTILAR İÇİN: http://www.apf.com.tr/

Program:

21 Eylül Gürer Aykal- Zhang Zou Akdeniz Filarmoni Orkestrası

25 Eylül Manolo Carrasco- Flamenko Tutkusu

1 Ekim Julian Rachlin- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası

5 Ekin- Tolga Atalay Ün- Kamuran Gündemir Anısına Genç Yetenek

7 Ekim Darrell Ang- Antalya Devlet Senfoni Orkestrası

14 Ekim- Gürer Aykal- Roberto Cominati – Antalya Devlet Senfoni Orkestrası