Mozart Etkilendiyse, Bach da Etkilenirdi

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Bach Alla Turca adlı bale eseri ile 28 Şubat Cumartesi tekrar izleyicileriyle buluşacak.

Bach Alla Turca                             

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Bach Alla Turca adlı bale eseri ile 28 Şubat cumartesi tekrar izleyicileriyle buluşacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi 2012 – 2013 sanat sezonun dünya dans gününde son prömiyerini Bach Alla Turca adlı bale eseri ile gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören modern dans eseri Bach Alla Turca, 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde ülkemizin tek bale festivali olma özelliğine sahip Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında sahnelenmiş ve dakikalarca ayakta alkışlanmıştı.

İki bölümden oluşan Bach Alla Turca’nın ilk bölümünde J.S.Bach’ın Klavsen Konçertosu eşliğinde bir masanın etrafında iki kadın iki erkek dansçı tarafından hayata geçirilen, Marco Cantalupo ile Katarzyna Gdaniec tarafından sahneye koyulan çağdaş dans yorumu Konçerto, ikinci bölümde ise Bach’ın müziğini piyano ve oryantal perküsyonlarla bir araya getiren Anjelika Akbar’ın yaptığı müzikal düzenlemelerden yola çıkan Mehmet Balkan’ın koreografisiyle Bach Alla Turca sahnelenecek.

Junko Hikasa ve Lale Balkan tarafından sahneye koyulan Bach Alla Turca’nın dekor tasarımı Filiz Dinç’e kostüm tasarımı Aydan Çınar’a ait. Işık tasarımı O. Murat Yılmaz tarafından gerçekleştirilen eserin video tasarımı ise Şafak Türkel’e ait.

Biletler www.biletiva.com adresinden ve gişelerden alınabilir.