Minik Fındıkkıran

Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Kursiyerleri, Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Fındıkkıran” balesinin çocuk versiyonunu yıl sonu etkinliği olarak  4 Haziran'da sahneleyecek.

Minik Sanatçılardan “Fındıkkıran” Balesi

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Kursiyerleri, Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Fındıkkıran” balesinin çocuk versiyonunu yıl sonu etkinliği olarak sahneleyecek.

 

    Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Kursiyerleri, Çaykovski’nin Fındıkkıran balesinin çocuklar için uyarlanmış versiyonunu 4 Haziran 2015 Perşembe günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yıl sonu etkinliği olarak sahneleyecek. Başlıca rolleri birbirinden yetenekli geleceğin bale sanatçılarının paylaştığı eseri, MDOB bale sanatçıları ve aynı zamanda kurs öğretmenleri olan Başak Özenç, Tuba Şennalbant ve Hülya Özkan Aydoğan sahneye taşıyor.   

    Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin yaptığı açıklamada, “Bir sanat sezonu boyunca süren zorlu bir sürecin ardından çocuklarımızın yıllık eğitiminin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Mezun olanlara diplomalarının verileceği ve ayrıca kursiyerlerin yeteneklerini de sergileyeceği 04 Haziran’daki Fındıkkıran balesinin temsiline, tüm sanatseverleri davet ediyoruz” dedi.  

    Temsil biletleri Mersin Kültür Merkezi opera gişesinden veya www.mersindob.gov.tr adresinden temin edilebilir.

    2014/2015 Sanat Sezonu repertuvarımız için web sitemizi ziyaret ediniz.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com