Ankara'da Akdeniz Esintisi'nin Ne İşi Var Canım?

Üç usta koreograf tarafından hazırlanan üç perdelik üçlü bale Akdeniz Esintisi; Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının icrasıyla 11 Şubat Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde olacak.

Üç usta koreograf tarafından hazırlanan üç perdelik üçlü bale Akdeniz Esintisi 11 Şubat Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde olacak.

5 Tango’s, Bolero ve Entre dos Aguas bölümlerinden oluşan Akdeniz Esintisi’nde ünlü koreograf Hans Van Manen tarafından hazırlanan 5 Tango’s bölümü Astor Piazzola’nın enfes müzikleri eşliğinde sahnelenirken,  Ankaralı sanatseverlerin yakından tanıdığı koreograf Robert North’un hazırladığı Entre Dos Aguas yurt dışında pek çok önemli bale topluluğu tarafından sahnelenmiş ve sahnelendiği ülkelerde beğeni kazanan bir eserdir.

Ünlü Türk koreograf Uğur Seyrek tarafından hazırlanan Bolero adlı eser Dünya Prömiyerini 1998 yılında Ankara’da gerçekleşmiş ve eser yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi görmüştür.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün bale sanatçıları tarafından sunulacak eser izleyenlere görsel bir şölen vaat ederken eserlere eşlik eden Akdeniz ezgileri gerçek bir müzik ziyafeti sunacak.        

www.dobgm.gov.tr , facebook.com/AnkaraDOB, twitter.com/AnkaraDOB

 

AKDENİZ ESİNTİSİ (BALE / 3 PERDE)

5 Tango’s :

Astor Piazzola (Müzik), Hans Van Manen (Koreografi), Jan Linkes (Sahneye Koyan)

Bolero:

Maurice Ravel (Müzik), Uğur Seyrek (Koreografi)

Entre Dos Aguas:

Paco de Lucia, Simon Rogers (Müzik), Robert North (Koreografi), Julian Moss (Sahneye Koyan)

 

Tarih: 26 – 28 Şubat 2015

Saat: 20:00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No: 20 Ulus – Ankara)

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

http://www.dobgm.gov.tr

http://www.biletiva.com