Mersinli Çocuklar Bu Temsile Babalarını Götürüyor!

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden çocuklara tatil hediyesi; "Değirmendeki Hazine" adlı çocuk müzikali 07 Şubat 2015 Cumartesi günü saat: 14.00'te Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde yeniden sahnelenecek.

“Değirmendeki Hazine” isimli çocuk müzikali

sömest tatilinde çocuklarla buluşuyor.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nden çocuklara tatil hediyesi; “Değirmendeki Hazine” adlı çocuk müzikali 07 Şubat 2015 Cumartesi günü saat: 14.00’te Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden sahnelenecek.  

        Mersin Devlet Opera ve Balesi, “Değirmendeki Hazine” adlı çocuk müzikalini şef Aytuğ Ülgen yönetiminde yeniden sahneleyecek. Müziğini Ali Hoca’nın yaptığı, MDOB rejisörlerinden Melih Öztürk’ün yazıp yönettiği eserin temsili, 07 Şubat 2015 Cumartesi günü saat: 14.00’te Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden yer alacak. Dekor ve kostüm tasarımını Alev Tol’un yaptığı eserin koreografisi Tolga Ergen’e, ışık tasarımı Barış Arslan’a ait. Reji asistanlığını ise Soner Fahlioğulları, müzikal sorumluluğunu Özlem Erden üstleniyor. Eserde başlıca rolleri; Serkan Karagöz, Pınar Olgun Güven, Itır Gözde Tuyan, Emrah Erdem Gedik, Zeynep Özgür Yılmaz, Levent Yetkin paylaşıyor.

       “Değirmendeki Hazine” müzikali, tatilini köyde geçirmek isteyen bir çocuğun macerasını anlatır; Haylaz, tatilini dayısının yanında geçirmek üzere köylerine doğru yola çıkar. Yolda karşılaşıp sohbet ettiği Çoban, ona bir hazine haritasından söz eder. Tepedeki değirmenlerin birinde saklı olan hazineyi şifrelerle gösteren harita, Haylaz’ı çok heyecanlandırır. Aynı heyecanı haritayı çalmayı düşünen hırsızlar Cart ve Curt da taşımaktadır. Fakat hırsızlar, haritayı çalamaz. Bumbi’nin tüm çabalarına rağmen Haylaz, Bombi’ye kanar ve ikisi birlikte hazineyi bulma umuduyla Çoban’ı beklemeden yola koyulur. Böylece kahramanlarımız kendilerini bir macera içerisinde bulur. Onları, değirmende bir sürpriz beklemektedir.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com