Neydi O Paris'teki Gece?

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dekor, kostüm, aksesuar ve ışığın yanı sıra sahnelemenin de yapıldığı, dansları ve şarkıları nedeniyle izleyicilerden büyük ilgi ve beğeni gören “Paris’te Bir Gece” konserini 3 Mart Salı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde son kez sahneleyecek.

T.C.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü

 Antalya Devlet Opera ve Balesi 

ANTDOB’DA YENİ ESER HEYECANI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dekor, kostüm, aksesuar ve ışığın yanı sıra sahnelemenin de yapıldığı, dansları ve şarkıları   nedeniyle izleyicilerden büyük ilgi ve beğeni gören “Paris’te Bir Gece” konserini 3 Mart Salı saat: 20.00’de  Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde son kez sahneleyecek. Yiğit GÜNSOY’un sahneye koyduğu; dekor ve kostümünü Gülden SAYIL, koreofrafisini Murat ERSOYLUOĞLU, ışığını ise Mustafa ESKİ’nin hazırladığı bu özel gecede Antalyalı sanatseverler kendilerini adeta Paris’te hissedecekler.

Dekor ve kostüm tasarımı Gülden Sayıl Şenlikli, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koregrafisi Murat Ersoyluoğlu imzasını taşıyan “Paris’te Bir Gece”, 19. yüzyılın sonlarında Paris’in en popüler mekanlarından biri olan Metella’nın Cafe’sinde “Chez Metella”da geçiyor. Chez Metella’da toplumun farklı kesimlerinden gelen insanların yaşam biçimleri, aşkları, tutkuları, hayalleri, Fransız opera ve operetlerinden seçilmiş, birçoğu Türkiye’de ilk defa seslendirilen arya ve düetlerin yer aldığı şarkılarla ve danslarla anlatılıyor. Offenbach, Bizet, Massenet, Lalo, Gounod, Thomas, Delibes, Adam, Donizetti ve auber’den seçilen parçalarla örülmüş dramatik kurgu izleyenlere keyifli bir Paris gecesi yaşatacak.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________________________________________

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Memurevleri Mah. Tonguç Cad. No:21 ANTALYA-TÜRKİYE

Tel: 90.242.343 30 99 - 241 42 02 – 241 47 17  Fax : 90 242 343 30 99