Beyaz Bale mi Olurmuş? Yaptık Oldu!

19. yüzyılın en önemli bale yapıtı olarak kabul edilen ve sahnelendiği ilk günden günümüze bale tarihinin en sevilen eserlerinden olan Coppélia, 17 Aralık Perşembe saat 20.00’de Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Oyuncak kız Opera sahnesinde canlanacak

19. yüzyılın en önemli bale yapıtı olarak kabul edilen ve sahnelendiği ilk günden günümüze bale tarihinin en sevilen eserlerinden olan Coppélia, Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Ünlü Macar koreograf Gyula Harangozo tarafından sahneye konulan eser; kasabanın en yakışıklı erkeği olan Franz’ın gizemli bir evin balkonundaki güzel kız Coppelia’ya ilgisini kıskanan Swanilda’nın, o eve gizlice girerek Coppelia’nın aslında bir oyuncak olduğunu keşfetmesi ve nişanlısı Franz’a unutamayacağı bir ders vermeye karar vermesini konu alıyor.


www.dobgm.gov.tr , facebook.com/AnkaraDOB, twitter.com/AnkaraDOB

 

COPPELIA (BALE / 3 perde)

Leo Delibes (besteci), Bujor Hoinic – Alessandro Cedrone (orkestra şefi),  Gyula Harangozo (koreograf), Özge Başaran Onuk – Mine İzgi – Sanem Subaygil – Özge Onat – Gözde Özgür (Swanilda), Burak Kayıhan – Eren Keleş – Kadir Okurer – İlhan Durgut (Franz), Sanem Subaygil – Özge Onat – Ezgi Odabaşı – Güleycan Bilaloğlu – Ishikwa Chisato (Coppelia), Hakan Odabaşı – Serhat Güdül (Coppelius)

Tarih: 12 Şubat, 14 Şubat

Saat: 20.00

Yer: Opera Sahnesi (Atatürk Bulvarı No:20 Ulus - Ankara)

 

Satış noktaları:

Opera Binası Ana Gişe – 03123246801

http://www.dobgm.gov.tr

www.biletiva.com

Polonya’nın Galiçya sınırında geçen konuda, kasabada bir dans yarışması düzenlenmiş ve güzel Swanilda da bu yarışmaya hazırlanmaktadır. Gençler neşe içinde dans edip eğlenirken, oyuncakçı Coppelius’ un gizemli evinin balkonundaki güzel kız, özellikle genç erkeklerin ilgisini çeker. Bu gençlerin arasında Swanilda’nın nişanlısı Franz da vardır. Nişanlısının bu garip görünümlü kızla ilgilendiğini gören Swanilda nişanlısına darılır.

 Swanilda,  arkadaşları ile birlikte gizlice, aslında çok korktukları Coppelius’un evine girer ve garip görünen kızın sadece Coppelius’un oyuncaklarından biri olduğunu keşfeder. Swanilda Coppelius ile birlikte nişanlısına güzel bir ders vermeye karar verir.

Müziğin LEO DELIBES’e ait olduğu COPPELIA balesi koreograf GYULA HARANGOZO tarafından sahneye konuyor ve dekor TALAT AYHAN, kostüm GAZAL ERTEN, ışık FUAT GÖK imzası taşıyor.

Eserde “Swanilda”  ÖZGE BAŞARAN ONUK, “Franz” BURAK KAYIHAN, “Coppelius” HAKAN ODABAŞI ve “Coppelia” SANEM SUBAYGİL.

 

ANKARA DEVLET OPERA ve BALESİ

BASIN-YAYIN ve HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ