Hepimize Umut Gerek!

Antalya Devlet Opera ve Balesi genç ve yetenekli dansçı kadrosuyla 27 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera sahnesinde “Umut” balesini son kez sahneleyecek. Beethoven’ın 9. Senfoni eserinden esinlenerek ortaya çıkan “Umut” balesinin koreografisi Makedon sanatçı Risima Risimkin’e ait. 1 saat 15 dakika süren eser, L. Beethoven’ın 9. Senfoni ve 7. Senfoni’sinin ikinci kısmının etkileyici müzikleri ile izleyiciyle buluşurken, eserin dekoru Tayfun Çebi, kostümleri Blagoj Micevski, ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor.

YENİ YILA UMUT’LA GİRMEK İSTEYENLER İÇİN

 

Antalya Devlet Opera ve Balesi genç ve yetenekli dansçı kadrosuyla 27 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera sahnesinde “UMUT” balesini son kez sahneleyecek.  Beethoven’ın 9. Senfoni eserinden esinlenerek ortaya çıkan “UMUT” balesinin koreografisi Makedon sanatçı Risima Risimkin’e ait. 1 saat 15 dakika süren eser, L. Beethoven’ın 9. Senfoni ve 7. Senfoni’sinin ikinci kısmının etkileyici müzikleri ile izleyiciyle buluşurken, eserin dekoru Tayfun Çebi, kostümleri Blagoj Micevski, ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor.

 

GÜÇLÜ DANSÇI KADROSU

 

İnsanlığın tarih boyu savaş verdiği kavramları, iyi ve kötü arasındaki savaşı, kadın ve erkek arasındaki hikayeleri sahnede müzik ve dansın kusursuz uyumu ile izleyiciye sunan Umut balesinde Esra Taner ve Murat Özdemir “GÜÇ”, Derya Tokgöz “UMUT”, Meray Kartal “MUTLULUK”, Müge Ünal ve Tolga Burçak “İYİLİK”, Evren İskender “AŞK” rolleri ile sahne alacaklar.

 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________________________________________

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Memurevleri Mah. Tonguç Cad. No:21 ANTALYA-TÜRKİYE

Tel: 90.242.343 30 99 - 241 42 02 – 241 47 17  Fax : 90 242 343 30 99