Aldatmayın, Şüphelenmeyin! Tosca'lar Olmasın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Puccini’nin Tosca operasını son kez sahneye taşıyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Kenan Korbek tarafından sahneye konulan eser 4 Şubat Salı akşamı saat: 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

TOSCA” Operası Seyirci ile Buluşuyor

 

BOLŞOY’DA SAHNEYE ÇIKAN İLK TÜRK OPERA SANATÇISI

 

Aldatma ve şüphe üzerine kurulu olan ve dramatik gerilimin bir an olsun etkisini kaybetmeden seyirciyi içine çeken eserde “Tosca” rolünde Burcu Bükem Kuru sahne alırken “Cavaradossi” rolünde ise dünyaca ünlü Bolşoy Tiyatrosu’nda sahneye çıkan ilk Türk opera sanatçısı ünvanına sahip Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı tenor Murat Karahan Atatürk’ün dinlerken gözyaşlarını tutamadığı “E lucevan de stelle” aryasını seslendirecek.

Orkestrayı şef Artem MAKAROV’un yönettiği ve koro şefliğini Caner RUHSELMAN’ın üstlendiği eserde, dekor tasarım Tayfun ÇEBİ, kostüm tasarım Sevtaç DEMİRER ve ışık tasarım Mustafa ESKİ imzasını taşıyor.

 

Güçlü bir kadın figürünün etrafında dönen üçlü bir ilişkinin hikayesini anlatan eserde, Burcu Bükem KURU “Tosca”, Koray DAMCIOĞLU “Cavaradossi”, Cengiz SAYIN “Scarpia”, Engin SUNA “Angelotti”, Şafak GÜÇ “Sagrestano”, Atay ERGEZEN “Spoletta”, Toygarhan ATUNER “Sciarrone”, Emre AYTEKİN “Gardiyan” ve Su Ece ERGEZEN “Çoban” rollerinde sahne alacaklar.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_________________________________________________________________________________________

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Memurevleri Mah. Tonguç Cad. No:21 ANTALYA-TÜRKİYE

Tel: 90.242.343 30 99 - 241 42 02 – 241 47 17  Fax : 90 242 343 30 99