Bremen'den Antep'e Mızıkacı Ziyareti

Mersin Devlet Opera ve Balesi, J. Brever’in Bremen Mızıkacıları adlı çocuk müzikalini 27 Nisan 2015 Pazartesi günü saat: 10.30 ve 13.00’te Şehitkamil Kültür Merkezi’nde Gaziantepli minik sanatseverlerle buluşturacak.

“Bremen Mızıkacıları” çocukları mutlu etmeye devam ediyor

 

    Mersin Devlet Opera ve Balesi, J. Brever’in Bremen Mızıkacıları adlı çocuk müzikalini 27 Nisan 2015 Pazartesi günü saat: 10.30 ve 13.00’te Şehitkamil Kültür Merkezi’nde Gaziantepli minik sanatseverlerle buluşturacak.

Mersin Devlet Opera ve Balesi,  Grimm Kardeşlerin ünlü çocuk masalından aynı adla sahneye uyarlanan, J. Breuer’in bestelediği ve metni H. Wunderlich’e ait Bremen Mızıkacıları çocuk müzikalini sahneleyecek. MDOB’un deneyimli sanatçı kadrosuyla görsel ve işitsel bir şölen olan eseri  Fatih Şanal’ın sahneye koyuyor. Eserin dekor ve kostüm tasarımını Z. Alev Tol’a, ışık tasarımı İbrahim Avcı’ya, koreografisi Tolga Ergen’e ait. Başlıca rolleri ise; Itır Gözde Tuyan, Erdem Özdemir, Ercüment Şirin, Okan Fidan, Başak Yıldız, Hicran Evşen, Levent Yetkin , Burcu Özdoğan, Ünsal Öztekin paylaşıyor.

Her yaştan çocuklara hitap eden ve eşsiz bir çocuk müzikali olan Bremen Mızıkacıları; sahiplerinin evden kovduğu Düldül, Karabaş, Mırnav ve İbikli’nin Bremen’e müzisyen olmak için yola koyulması ve yolda başlarından geçen maceraları anlatır. Müzisyen olmak için yollara koyulan Dört Kafadar, yolda hırsızlar tarafından evlerinden edilmiş Nine ve torunu Jens ile karşılaşır ve onlara yardım etmeye karar verir. Hırsızları gizlice gözetleyen dört kafadar, eşeğin sırtına köpek, köpeğin sırtına kedi, kedinin sırtına horoz binerek tek vücut olup, karanlıkta canavara benzeyen görüntüleriyle ve çıkardıkları  korkunç sesleriyle hırsızları kovmayı başarırlar.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal yaptığı açıklamada; “Okulların yeni açıldığı şu günlerde, ilkokul çağındaki çocuklarımızın okula olan ilgilerini arttırmak için Bremen Mızıkacıları çocuk müzikalini sahneliyoruz. Özellikle ilkokula kaydı yeni yapılan öğrencilerimizin okula ve sınıflarına yönelik ilgilerinin arttırılması açısından kaçırılmayacak bir etkinlik olacaktır. Bu vesileyle sezon boyunca, gerek kendi sahnemizde, gerekse okullarda eğitim etkinlikleri vasıtasıyla eğitime olan katkılarımız artarak devam edecektir” dedi.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com