Hekimbaşı Salih Efendi'nin Yalısı, Oldu Konser Alanı

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'nın iç mekanında düzenlenen "Salon Konserleri"ne; 18 Nisan akşamki Kanun-Piyano İkilisi dinletisiyle devam ediliyor

Saat 19.30'da başlayacak konserde yorumcu olarak Esra Berkman (kanun) ve Nazlı Işıldak (piyano) ikilisi yer alacaktır.
 
Esra Berkman’ın 2008 yılında kurduğu Kanun Piyano İkilisi’nin öncelikli amacı, Ermeni kanun repertuarının performansa yönelik olarak edinilmesi ve Türk kanun repertuarına ilişkin sahip olunan repertuar çerçevesinde geleneksel bir çalgı olan kanunun, piyanoyla birlikte, solo bir enstrüman olarak niteliklerinin vurgulanması yönünde çaba sarf etmektir.
 
Kanun Piyano İkilisi, kuruluşundan günümüze verdiği pek çok konserle, Türk dinleyicisi için yeni olan kanun-piyano çalgılarının birlikte ürettikleri tınıları paylaşmış ve Türk bestecilerine kanun ve piyano için eserler üretmeleri yönünde ilham vermeyi amaçlamıştır.
 
Sanatçılarımız H.Avetisyan, Komitas, A.Haçaturyan, Grieg, T.Z.Özdemir, E.Gümüş ve U.Durmuş'un eserlerinden örnekler seslendireceklerdir.
 
Bilet kontenjanı sınırlı olduğu ve etkinlik günü bilet satışı yapılmayacağı için detaylı bilgi ve satın alma işlemleri için 0216 462 25 22 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Değerli katkılarınıza şimdiden teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla,
Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı
http://www.hekimbasiyalisi.com/iletisim.aspx