Bak Sen Efe'ye! Litvanya'da İkinci Olup da Gelmiş!

Bilkentli Efe Emre Litvanya'da katıldığı vurmalı çalgılar yarışmasından ikincilik ödülü ile döndü.

 

Dünyanın önemli vurmalı çalgılar yarışmalarından Litvanya Uluslararası Vurmalı Çalgılar Yarışması'nın bu yıl beşincisi gerçekleştirildi. Yarışma 7-9 Mayıs 2013 tarihlerinde Litvanya'nın Vilnius kentinde Amerikalı marimba sanatçısı Linda Maxey'in jüri başkanlığında yapıldı. Uluslararası jüri Ludwig Albert (Belçika), Chin Cheng Lin (Tayvan), Antonio Santangelo (İtalya), Piotr Sutt (Polonya), Edgars Saksons (Letonya) gibi sanatçılardan oluşuyordu.

 

Efe Emre 9 Mayıs 2000'de doğdu.  2011 yılında  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Bale İlköğretim Okulu'nda Trompet Sanat Dalı'na kabul edildi. Bir yıl sonra bölüm değiştirerek Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı'nda Aydın Mecid'in öğrencisi oldu. 13 yaşındaki Efe sadece bir yıldır vurmalı çalgılar eğitimi alıyor ve katıldığı bu ilk yarışmada büyük bir başarıyla ikincilik ödülünü kazandı.

 

Efe'nin bu başarısıyla Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı Koordinatörü ve Bilkent Senfoni Orkestrası vurmalı çalgılar grup şefi olan Aydın Mecid'in öğrencileri 4 yılda 11 uluslararası başarı elde ettiler. Efe Emre halen 7. sınıfta çalışmalarını Aydın Mecid ile sürdürüyor.

 

 

Yarışma resmi sitesi: http://www.drumfestival.lt/