Türkiye'de Klasik Müzikte Dijital Albüm Devri, Onay İle Başlıyor

Bugüne kadar uluslararası müzik piyasasında 20'den fazla CD ve DVD'si çıkan ünlü piyanist Gülsin Onay'ın yeni albümü Night Music (Gece Müziği) dijital müzik mağazalarında satışa sunuldu

COFFEE TIME RECORDS'DAN İLK ALBÜM:
GÜLSİN ONAY İLE GECE MÜZİĞİSon yıllarda ülkemizin yanı sıra özellikle ABD'de arka arkaya albümleri yayınlanan piyanist Gülsin Onay bu kez, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek yaygınlaşan dijital müzik mağazalarından "indirilebilir" bir albüm yaptı.

Night Music Beethoven, Ravel, Debussy ve Ravel'in gece temalı solo piyano eserlerini içerirken ayrıca Edward Elgar'ın çok az bilinen "İzmir'de" başlıklı parçasını da müzikseverlerle buluşturuyor. Gülsin Onay yeni albümü hakkında, "Gece Müziği, benim en sevdiğim eserlerden oluşan bir programı içeriyor. Hepsinde gece ile ilgili bir tema var: ya sularda yansıyan ya yaprakların arasından süzülen ay ışığı yahut gecenin daha ürkütücü, karanlık tarafı…" diye konuştu ve bu albümün kendisi için ayrıca özel anlamı olduğunu da sözlerine ekledi: "Tüm bunların dışında benim için çok önem taşıyan bir yanı daha var ki o da oğlum Erkin Onay'ın kurduğu Coffee Time Records'ın ilk yayını olması. Erkin kemandaki virtüözitesini tonmaiester'lik alanında da gösteriyor ve şimdi kurduğu albüm firmasıyla yayıncılıkta da aynı ustalık ve titizlikle çok kaliteli yapımlara imza atacağını biliyorum."

iTunes ve Amazon gibi dijital müzik mağazalarında satışa çıkan Night Music'in her bir parçası 0,89 TL ve tamamı 8,99 TL karşılığında indirilebiliyor.


 


www.gulsinonay.com

https://itunes.apple.com/tr/album/night-music/id617001124?l=tr
http://www.amazon.com/Beethoveen-Chopin-Elgar-Debussy-Rave/dp/B00BR2FVYA