Yarasa Var, Ama Korkmayın!

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yine iddialı yapıtları arasında yer alan Yarasa Opereti prömiyeri; 28 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20:00’de Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek.

 

   ANKARA DEVLET OPERA ve BALESİ PRÖMİYERE DOYMUYOR

 

2013-2014 Sanat Sezonu’na oldukça yoğun ve iddialı eserlerle başlayan Ankara Devlet Opera ve Balesi YARASA operetiyle prömiyer yapmaya hazırlanıyor.

28 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20:00’de OPERA SAHNESİ’nde gerçekleşecek olan YARASA opereti prömiyeri Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yine iddialı yapıtları arasında yer alıyor.

MURAT ATAK’ın rejisörlüğünü yaptığı eserde, orkestra şefliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni Prof.RENGİM GÖKMEN ve SUNAY MURATOV yapıyorlar.

MEHMET YILMAZ’ın yardımcı rejisörlüğünü yaptığı eserde ,dekor ADNAN ÖNGÜN, kostüm NURSUN ÜNLÜ, koreograf NİLGÜN BİLSEL DEMİRELLER, koro şefi LYUBOMIRA ALEKSANDROVA ve ışık TAHSİN ÇETİN imzası taşıyor.

 Türünün hem müzikal hem de metin açısından en yetkin örneklerinden biri olan Yarasa Opereti seyircisine komik öğeler içeren librettosunun yanı sıra, kaliteli müzik vaat ediyor.

Ankara Devlet Opera ve Balesi orkestra, koro ve solist sanatçılarının gerçekleştireceği bu büyük ve iddialı prodüksiyonda başkemancı ERKİN ONAY, değerli sanatseverlerimizle yepyeni ve DOBdolu bir prömiyerde daha buluşma heyecanını yaşıyorlar.

SANATIN FABRİKASI’nda, 28 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20.00’de YARASA operetinde görüşmek ,buluşmak dileğiyle…

 

ANKARA DEVLET OPERA ve BALESİ