"Keloğlan, Keltoş Oğlan" Diye Severdi Anası!

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ünlü Türk masalı “Keloğlan”dan sahneye uyarlanan “Keloğlan’ın Sırrı” adlı çocuk müzikalini 18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat: 14.00’de Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesi’nde Mersinli çocuklarla yeniden buluşturacak.

“KELOĞLAN’IN SIRRI”

Çocuk Müzikali 1 Perde

 

Keloğlan çocuklar ile yeniden buluşuyor.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ünlü Türk masalı “Keloğlan”dan sahneye uyarlanan “Keloğlan’ın Sırrı” adlı çocuk müzikalini 18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat: 14.00’de Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesi’nde Mersinli çocuklarla yeniden buluşturacak.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi,  ünlü Türk masalı “Keloğlan”dan hareketle  sahneye uyarlanan “Keloğlan’ın Sırrı” çocuk müzikalini 18 Ocak 2014 Cumartesi  günü saat: 14.00’de, şef Aytug ÜLGEN yönetiminde Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesinde  yeniden sahneleyecek. Selman ADA’nın müziğini yaptığı, metni D. Şadi Erdoğan’a ait eseri Evin ATİK sahneye koyuyor. Eserin dekor tasarımı Kaan GÜREŞÇİ, kostüm tasarımı Sevtaç DEMİRER , ışık tasarımı İbrahim Avcı’ya, koreografisi Şebnem Şenel, koreografi uygulaması Tolga ERGEN’e ait olmakla birlikte koro şefi Serhat Kaya. Kalabalık bir sanatçı grubuyla sahnelenen eserde solist ve yardımcı rollerde; Onur POLAT, Gülçin ALTAŞ, Ayşe Pınar BALAY, Ayşegül Devrim SERDAR, Sevil ERÇAK, Yusuf Ziya Büyükaslan, Elif Örünk ÖZTÜRK, Itır Gözde TUYAN, Nihan EVREN, Ali Ulvi KARACA, Serkan KARAGÖZ, Burcu ERDOĞAN, Özlem Zuhal GÜRGEN, Orhan GÜLLÜLER, Levent YETKİN görev alırken,  bale sanatçıları;  Gülben OĞUZ, Melisa SUNGUR, Pınar HUMAR, BLEDA ÖZLEM, Nino SVIMONISHVILI, Ketevan CHKIKVADZE, Berfin ÖZTOPRAK görev  alıyor.  

 

“Keloğlan’ın Sırrı” eserinin  konusu kısaca şöyledir; Keloğlan, annesi ve kardeşi Fatma, orman kenarında küçük bir kulübede yaşamaktadır ve Keloğlan annesinin ördüğü çorapları satarak evinin geçimini sağlamaktadır. Fakat kasabanın çocukları Keloğlan’ın kıyafetleri ve kelliğiyle dalga geçmektedir. Keloğlan bir gün ormanda gezip, derdini kendi kendine söylerken birden bir ağaç konuşmaya başlar, korkmaması gerektiğini kendisine yardım edeceğini söyler. Konuşan Büyük Çınar Ağacı’dır ve Keloğlan’a bir bilgisayar verir. Böylece  Keloğlan’ın macerası başlamış olur. Bakalım Keloğlan’ın edindiği bu bilgisayar onun hayatına ve çevresine nasıl etki edecektir.  

   

 

KELOĞLAN’IN SIRRI  (Çocuk Müzikali)

18 OCAK 2014 CUMARTESİ  SAAT: 14.00 

MERSİN KÜLTÜR MERKEZİ-OPERA SAHNESİ

 

 

* 50 ve üzeri bilet alımlarında %50 indirim uygulanır. 

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com